Sensgreen, Yapay Zeka ile Binaları Daha Sağlıklı Hale Getiriyor

Sensgreen, çalışma ve yaşam alanlarını yapay zeka modelleri ve kablosuz sensörleri ile daha sağlıklı, konforlu ve üretken hale getiren çözümler sunuyor. Günümüzde iklimlendirme sistemlerinin yönetim problemleri pek çok sağlık ve konfor problemi ortaya çıkarıyor. Sensgreen, kolayca entegre olabilen ve hızlı devreye alınabilen karar destek sistemleri ile ofislerin, alışveriş merkezlerinin ve okulların daha sağlıklı ve daha verimli iklimlendirilmesini sağlıyor. Hava kalitesi ve konforu en az enerji tüketimi ile müşterilere sunmayı başarıyor.

Topladığı verileri geliştirdiği algoritmalarla işleyen Sensgreen, iç ortam hava kalitesine dair onlarca değişkeni anlık olarak analiz edip olası bir sağlık riskine yönelik alarmlar üretebiliyor. Bu sayede ortam koşullarında %30’a varan bir iyileşme yakalamak mümkün oluyor. Ayrıca, iklimlendirme sistemlerinin gerçek zamanlı veriler ve akıllı modeller ile yönetilmesi ile %15’e yakın enerji tasarrufu sağlanabilir. 

Esnek ve Kablosuz Sensörler ile Dakikalar İçinde Kurulum

Rakiplerine göre çok daha hızlı bir şekilde kurulum ve karar alma altyapısı sayesinde yatırım maliyetleri %50’ye varan oranda daha kısa sürede kendisini çıkarıyor. Sensörlerin pil ile çalışması ve haberleşme mesafesinin kilometrelere ulaşabilmesi sayesinde büyük tesisler ve kampüslerde ciddi bir maliyet avantajı ortaya çıkarıyor. Ayrıca mevcut sistemlerle de çok kolay bir şekilde haberleşip varolan çözümlere destek vermek için de esnek bir yapı sunabiliyor.

Global Yatırımlar ile Güneydoğu Asya ve Orta Doğu’da Büyüyorlar

Sensgreen, Techstars ve HUB71’den aldığı yatırımlarla globalde büyümek için çok önemli bir adım atmış oldu. Techstars HUB71, Abu Dabi hükümetinin en büyük yatırım şirketi olan Mubadala’nın yatırım kolu Mubadala Ventures ve Abu Dabi yatırım ofisi (ADIO) tarafından destekleniyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Asia Real Estate Summit’te yılın inovasyonu ödülünü alan Sensgreen, Güney Doğu Asya’da 2020 yılında çalışmalara hız vermek ve partnerleri ile büyümek istiyor.

E-Bülten Kayıt