Amsterdam Arena Stadı, DOĞU İklimlendirme ile Nefes Alacak!

1996 yılında inşa edilen ve tamamlandığında zamanın en modern futbol stadyumlarından birisi olarak değerlendirilen AMSTERDAM ARENA, yenileme kapmasında yapımı devam eden “Club House” bölümünde kullanılmak üzere Doğu İklimlendirme’nin FOUR FHR cihazlarını tercih etti. Projede FOUR FHR yer tipi yüksek verimli ısı geri kazanım cihazlarından 4.000 m3/h debili 4 adet cihaz kullanıldı.

Hollanda’nın önde gelen takımlarından Ajax’ın ve Hollanda milli takımının maçlarına ev sahipliği yapan stadyum şimdilerde Johan Cruijff Arena olarak anılıyor. Üstü tamamen kapanabilen bu görkemli yapı aynı zamanda konserlere, Esport karşılaşmalarına, drone yarışlarına ve diğer benzeri etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. 54.000 kişi kapasiteli stadyum belli aralıklarla tadilat ve renovasyona tabi tutuluyor.

En son 2016 yılında renovasyona uğrayan stadyumda 4 yıl aradan sonra yeni bir değişikliğe gidiliyor. 2020 yılında başlayan ve 3 faz şekline devam edecek olan proje ile yapının doğu, güney ve kuzey hatları düzenlenecek ve daha önce renove edilen ana bina ile uyumlu hale getirilecek.

E-Bülten Kayıt