Ankara Merkezli Teknoloji Firması, Körfez Ülkelerine Açıldı

SensGreen; Doha, Dubai ve Abu Dhabi ADGM ile birlikte Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ofislerini faaliyete geçirdi. Tolga Candan, Körfez Bölgesinde “Nesnelerin İnterneti” ve “Yeşil Çözümler” alanındaki kapsamlı ve sürdürülebilir portföylerini genişletmek için şirketin bölgesel yöneticisi olarak atandı.

Ödüllü teknoloji şirketi, yapay zekâ destekli platformları ile HVAC (Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme) kontrol sistemlerine uygun olarak işlenebilir öngörülere dönüştüren, patentli kablosuz sensörleri ile sunduğu İç Mekan Hava Kalitesi çözümleri ile tanınıyor.

Techstars ve HUB71 tarafından yatırım alan SensGreen, HVAC sistemleri ile tüm kritik hava parametrelerini (Sıcaklık, Nem, Basınç, CO2, PM1, PM2.5, PM10) teşhis etme, otomatikleştirme ve değerlendirmesi ile hâlihazırda İç Mekan Hava Kalite teknoloji partnerleri olan bankalardan otellere, okullardan alışveriş merkezlerine kadar birçok işletme tarafından kullanılıyor. Sensgreen, TUBITAK tarafından da desteklenen Ar-Ge faaliyetlerini Ankara, ODTÜ Teknokent’te sürdürmeye devam ediyor.

Birleşik Arap Emirlikleri ve komşu bölgelerdeki HVAC ve Enerji Tasarrufu konusundaki uzmanlığıyla tanınan Tolga Candan, İklim Kontrolü tarafından IAQ Forum’unun 3. ayağında SensGreen’in lansmanını yaptı. Özellikle COVID-19’un bu zamanında hava kalitesinin artan önemini tartışmak için Asya, Afrika, Amerika, Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde 20’den fazla ülkeden toplam ”İç Mekan Hava Kalitesi” alanında 15 lider ve uzman bir araya geldi.

Konferans sırasında Tolga Candan, “Ölçemediğiniz şeyi geliştiremezsiniz! Deneyimimiz ve güçlü bulut tabanlı yazılımımızla, hava kalitesinin iyileştirilmesine yönelik ulusal stratejik programları destekleme taahhüdümüzde, bölgedeki herkes için daha iyi ve sağlıklı yaşam alanları sağlamayı dört gözle bekliyoruz. İç mekan hava kalitesi endekslerine göre insanların hangi okullara çocuklarını göndereceği veya hangi alışveriş merkezlerini ziyaret edeceklerini seçmeye başlayacakları zamanlar çok uzak değil. İnsanların sağlıklı hava taleplerine sırtımızı çeviremeyiz.” diye yorumda bulundu.

SenGreen’in CEO’su ve kurucu ortağı Hasan Basri Tosun ise ekledi: “Sensgreen olarak stratejimizi, çevreyi korumanın, yeşil bina uygulamalarını teşvik etmenin ve müşterilerimiz ve paydaşlarımız için en iyi değeri sunmanın temel dikeyleri üzerinde ilerletmeyi ve konumlandırmayı amaçlıyoruz.”

Global Newswire raporuna göre, ‘IAQ’ çözümlerinin Orta Doğu’da %15 oranında önemli bir büyüme göstermesi ve 2025 yılına kadar verimlilik ilerleyişinin anahtar faktörü olması bekleniyor. Kamu yararına hizmet etmek amacıyla SensGreen, sağlıklı bir dünya yarını için, insanlar arasında farkındalığı artırmak ve bir değişim getirmek için büyümeye devam ediyor.

E-Bülten Kayıt