Belimo’nun Yeni Kilometre Taşı : “100 Milyonuncu Motor”

45 yıldır HVAC motorları ve vana teknolojileri konusunda sunduğu inovatif ürünler ve mühendislik çözümleriyle dünya iklimlendirme sektörüne öncülük eden Belimo, teslimatını gerçekleştirdiği 100 Milyonuncu motorunu kutluyor.

Geliştirdiği ürünler ile binalarda ve endüstriyel tesislerde konfordan ödün vermeden “enerji verimliliği”ni optimize eden Belimo Group, 100 milyonuncu motorunu teslim ederek tarihinde bir dönüm noktasına daha ulaştı. Belimo, bu kilometre taşının, büyümeye olan etkisinin yanı sıra binalardaki konfor, enerji verimliliği ve güvenliği sürdürülebilir bir şekilde artıran yenilikçi ürünlere olan talepteki artışın da göstergesi olduğunu belirtti. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerini kontrol edip, mekanı konfor şartlarına uygun olarak düzenleyen Belimo, saha cihazları alanında dünya pazarı lideri konumuna ulaştıklarını da duyurdu.

Belimo CEO’su Lars van der Haegen, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Yüksek sayıda satış yapabilmek için dünyanın en iyi ürününü üretiyor olmak ve iyi bir dağıtım ağına sahip olmak yeterli değil, müşterilerinize, onların beklentilerinin de ötesinde değer sunan çalışanlara sahip olmakta son derece önemlidir. Belimo olarak satışlarımızı daima bu vizyonla gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda enerji verimliliği ve konfor standartlarını artırmak konusunda da oldukça başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. 100 milyonuncu motoru üretmekten dolayı da gururluyuz. Müşterilerimiz, bize büyük güven duyuyor. Bu ortak başarı için hem müşterilerimize hem de Belimo ekibine teşekkür ederim.” dedi. Haegen ayrıca  binaların, küresel CO2 emisyonlarının yüzde 40’ından sorumlu olduğunu ve uygun bina kontrol sistemleri ile yüzde 50’ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanabileceğini belirtti.

Üretilen 100 milyonuncu PR motoru, su uygulamalarında kullanılan motorlu bir kelebek vananın parçası olarak sadece 20 watt’lık bir güç tüketimi sayesinde, rekabetçi ürünlere kıyasla enerji tüketimini % 80’in üzerinde azaltıyor.

E-Bülten Kayıt