Çataklı Enerji’den Covid-19 Koruması : “Online Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimi”

Çataklı Enerji, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemik hastalık olarak ilan edilen Covid-19 virüsüne ülkemizde de rastlanılmasının ardından öğrenci ve çalışanlarını bu tehlikeden koruyabilmek  adına çalışmalara başladı.

Yüz yüze düzenlenen “Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimleri”ni iptal ederek yarıda kalan eğitimler dahil tüm eğitimlerini  online olarak sürdüreceğini açıkladı. Bu süreçte öğrencilerinin ve eğitmenlerinin sağlığını dikkate alan Çataklı Enerji , aynı zamanda da tüm sektörleri sağlıklı bir hayat için tedbir almaya ve bütün uyarılara uymaya davet etti.

 2012’de Fotovoltaik Sistemler kitabını yayınlayarak sektöre giriş yapan Çataklı Enerji, “Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında da sektörün öncü markalarından birisi haline gelmiştir. Eğitimlerin içeriklerini Almanya’da ki Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile birlikte Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak hazırlayan Çataklı Enerji, yenilenebilir enerji sektörünün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin teorik eğitim harici aynı zamanda pratik eğitimlerle de profesyonelleşmesini hedefliyor.

E-Bülten Kayıt