Çataklı Enerji’nin Fotovoltaik Uzmanlık Eğitimlerine Yoğun İlgi

 “Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında sektörün öncü markası olan Çataklı Enerji, 17 Şubat – 21 Şubat arasında düzenlenecek olan fotovoltaik uzmanlık eğitimi için kontenjanlarını doldurmak üzere olduğunu bildirdi. Aynı zamanda Pv SOL Premium Türkiye distribütörü olan Çataklı Enerji, 2020 yılının ilk haftasında başlattığı eğitimlerde Pv SOL Premium R2’nin yenilenen yazılım sürümüyle eğitim vermeye ve hem bireysel hem de şirket bazında yazılım tedariğini yapmaya devam ediyor.

2012 yılında Fotovoltaik Sistemler kitabını yayınlayarak sektöre giriş yapan Çataklı Enerji, “Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında da sektörün öncü markası konumuna yükseldi. Eğitimlerin içeriklerini Almanya’da ki Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile birlikte Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak hazırlayan Çataklı Enerji, yenilenebilir enerji sektörünün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin sadece teorik eğitimle değil aynı zamanda pratik eğitimlerle de profesyonelleşmesini hedefliyor.

Bugüne kadar enerji sektöründen yaklaşık 2000 kişiye eğitim veren Çataklı Enerji’nin eğitimleri, DGS’nin yayınladığı “Photovoltaische Anlagen” ve “Solarthermische Anlagen” adlı kitapların Türkçe içeriklerinden oluşuyor. Aynı zamanda Almanya merkezli olarak 1990 yılında kurulmuş olan Valentin Software GmbH’nın Türkiye distribütörü ve tek yetkili eğitim partneri olan Çataklı Enerji, Valentin Software kendi geliştirdiği ve her biri pazar lideri olan PV SOL, TSOL ve GEOTSOL simülasyon yazılımlarının da satışını gerçekleştiriyor.

Çataklı Enerjinin tamamen tarafsız olarak verdiği eğitimler:

5 günlük uygulamalı fotovoltaik uzmanlık eğitimi

3 günlük fotovoltaik temel eğitim

Çağrı mektubu ve TEDAŞ proje hazırlık ve kabul süreci eğitimi

PV Sol ve T Sol/GeoTsol eğitimi

Online Güneş Enerjisi Eğitimleri

2020 yılında online olarak verilmeye başlanacak Güneş Enerji eğitimleri, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olmak üzere üç farklı dilde düzenlenecek. Eğitimler için Arjantin ve Hindistan’da hazırlık çalışmaları devam ediyor.

E-Bülten Kayıt