Danfoss’un ECO2 Dijital Termostatı ile Evler Daha Akılcı Isıtılıyor.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünyanın önde gelen firmalarından Danfoss’un 2019 Alman Dizayn ve 2018 Red Dot Dizayn Ödüllüyeni nesil dijital termostatı ECO2 ile evler daha akılcı ısıtılıyor.

Danfoss’un tasarımı ve basit kullanımıyla kısa sürede kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran dijital radyatör termostatı ECO2 sayesinde ortam sıcaklığı, istenilen sıcaklığa göre sabit tutularak kontrolsüz ısınma engelleniyor ve kişisel ihtiyaçlara göre ayarlanması sayesinde ekonomik işletim şekli elde edilebiliyor. ECO2 ısıtma ihtiyacının olmadığı zaman sistemin kapalı kalmasını sağlayarak konfor ve tasarrufu arttırıyor.

Serhat Onay
Danfoss Isıtma Çözümleri Akıllı Ev Uygulamaları Uzmanı

Dijital dönüşümde fark yaratan ürünler

Danfoss Isıtma Çözümleri Akıllı Ev Uygulamaları Uzmanı Serhat Onay, “Danfoss, ısıtma sistemlerinin dijital dönüşüm sürecinde, ürünlerini ve birimlerini bu altyapıyla hazırlayıp fark yaratmaya devam ediyor. Danfoss yeni nesil dijital radyatör termostatı ECO2, hassas ısıtma kontrolü yanı sıra Danfoss Eco App uygulamasını sayesinde akıllı telefonların bluetooth özelliği ile uzaktan kolayca programlanma imkanı sağlıyor. Termostatların bulunduğu ortamlar manuel modda veya haftalık programlama modunda kontrol edilebilirken ‘evde’, ‘dışarda’ ve ‘tatil’ modu seçenekleriyle de termostatın programı kolayca değiştirilebiliyor. Ayrıca uygulama üzerinden her bir radyatörün ayarı bağımsız olarak da yapılabiliyor” dedi. 

“Benzersiz fonksiyonları sayesinde yüzde 30’a varan tasarruf”

Onay, “ECO2, doğru zamanda istenilen sıcaklıklara ulaşması anlamına gelen ‘akıllı öğrenme’ özelliği ile geçmişine yönelik verileri kullanarak her odanın ne kadar hızlı yeniden ısıtılabildiğinin ölçüp kendini optimize ediyor. ECO2, ‘ısı kontrol’ özelliği bölgesel ısıtma ve yoğuşmalı kazan sistemlerinde kullanılarak avantaj sağlıyor. ECO2, ani sıcaklık düşüşlerinde (3 dakikada -0,5C) diğer adıyla ‘pencere açık fonksiyonu’ sayesinde kendini devre dışı bırakarak sistemin istemsiz sarfiyat yapmasını da önlüyor. Sıcak hava ve yaz sezonu gibi dönemlerde ECO2, ‘vana egzersiz fonksiyonu’ ile haftada bir defa açılıp kapanarak (yaklaşık 5 saniye) hareketsiz kalan vananın sıkışmasını engelliyor. ECO2’nin farklı fonksiyonlarının sağladığı hassas ısıtma kontrolü sayesinde, ev ısıtmasında yüzde 30’a varan enerji tasarrufu elde ediliyor” şeklinde konuştu.

E-Bülten Kayıt