Doğu İklimlendirme, Isı Geri Kazanım Cihazlarında Seri Üretimi Hedefleyen Yatırımın Startını Verdi!

İklimlendirme sektörünün öncü markası Doğu İklimlendirme, FOUR SEASON markasıyla satışını gerçekleştirdiği FOUR HOME cihazlarının yurtdışında gördüğü yoğun talep nedeniyle seri üretime geçme kararı aldı. Hem ev tipi ısı geri kazanım cihazı hem de diğer ısı geri kazanım cihazları için kurulum çalışmaları devam eden üretim bandının 2020 yılında tamamlanması hedefleniyor. Doğu İklimlendirme, yeni yatırımı ile büyük adetlerdeki siparişleri hızlı bir şekilde karşılamayı hedefliyor.

Doğu İklimlendirme, daha önce çok sayıda Avrupa Birliği ülkesine ihraç ettiği “Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazları”nı İspanya”ya da ihraç etmeye başladı. Kasım ayı itibariyle üretimi tamamlanan ilk parti siparişin sevkiyatı gerçekleştirildi.

FOUR HOME modeli “Ev Tipi Isı Geri Kazanım Cihazları”, duvar ve tavan tipi olmak üzere iki farklı tipte ve 350 m3/h ile 850 m3/h debi aralığında üretiliyor. A+ enerji sınıfına sahip cihazlar, ErP 2018 regülasyonuna tam uyumlu olarak tasarlandı. Müşteri talebine göre sıcaklık, nem, basınç ve CO2 sensörleri ile kontrol edilebilen cihazlar, wireless kontrol imkanı da sunuyor. Opsiyonel olarak F7 filtre, elektrikli ısıtıcı, dx/ısıtma/soğutma bataryası da eklenebilen cihazları, free cooling özelliği sayesinde 4 mevsim kullanmak mümkün.  

E-Bülten Kayıt