ERBAY, Haksız Rekabete Dikkat Çekti!

İklimlendirme sektörünün öncü markası ERBAY, sektörde yaşanan haksız rekabete karşı sektörü ve iş ortaklarını bilgilendirmeye devam ediyor. Sektörün gelişimi için her türlü desteği sunan, ürün ve hizmetlerinin sorumluluğunu taşıyan, müşterilerini doğru yönlendirmeyi kendisine ilke edinen ERBAY, son zamanlarda “ Soğuk Su Üretici Grupların Seçimleri”nden kaynaklanan haksız rekabete dikkat çekti.

ERBAY Pazarlama Müdürü Faruk KÖMÜRCÜ, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Soğuk Su Üretici Grup seçiminde temel olarak iki ana faktör bulunmaktadır. Bunlardan birincisi cihazın çalışacağı ilin tasarım dış ortam sıcaklığı (kuru termometre sıcaklığı), ikincisi ise ihtiyaç duyulan soğuk su çıkış sıcaklığıdır. Maalesef sektörümüzdeki bazı firmalar tekliflerinde bu iki değeri net olarak belirtmiyorlar. Bu değerleri ya aralık olarak gösteriyorlar ya da soğutma kapasitesini; 25°C dış ortam sıcaklığı ve 15°C su çıkış sıcaklığını baz alarak belirtiyorlar.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-10.png

Ankara’da bulunan ve 320 kW soğutma kapasitesi ile 10°C soğuk suya ihtiyacı olan bir işletme için örnek veren ERBAY, “tablodaki örnekten de görülebileceği gibi aynı tipte bir soğutma grubunun; 35°C dış ortam ve 10°C su çıkış sıcaklığı şartlarındaki kapasitesi, aynı cihazın 25°C dış ortam ve 15°C su çıkış sıcaklığı şartlarındaki kapasitesinden yaklaşık olarak %25,7 daha düşük. Görüldüğü gibi tasarım şartları tam olarak değerlendirilmeksizin sadece kapasite bilgisi ile yapılan
seçimlerde, ihtiyaçtan düşük kapasitelerde ürün tedarik durumu söz konusu oluyor”dedi.

E-Bülten Kayıt