Wavin, Tüm Dünyada Yeni Global Amacını Duyurdu

Wavin 6 Şubat itibarı ile yeni kurumsal vizyonu ile belirlediği amacını dünya çapındaki 12 bin çalışana duyurdu. İnşaat ve altyapı sektörünün lider oyuncusu, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin gelecekteki küresel zorluklara karşı mücadelesine katkıda bulunmak istiyor. Bu doğrultuda, belirlenen amaca ulaşılması sadece Wavin’in sunduğu ürün ve hizmetler ile ilgili değil, aynı zamanda Wavin’in bunu nasıl yaptığı sorusuyla da ilgilidir. Wavin’in dünya çapındaki 12 bin çalışanına eş zamanlı gerçekleştirdiği sunum, amaç odaklı bir organizasyon için belirlenen dönüm noktasının ilk adımıdır.

Sosyal zorluklar

Dünyadaki şehirler büyümeye devam ediyor: Birleşmiş Milletler araştırması, 2030 yılına kadar dünya nüfusunun% 70’inden fazlasının büyük şehirlerde yaşayacağına işaret ediyor. Kentleşme ile birlikte sürdürülebilir inşaat, güvenli ve verimli su tedariki, hijyenik tesisat koşulları ve yağmur suyu & atık suların tahliyesi konularında zorluklar yaşanıyor. İklim değişikliği, şehirlerin giderek artan kuraklık veya sel felaketleriyle uğraşmak zorunda kaldığı anlamına da geliyor. Bu sorunları çözmek için de geniş kapsamlı tedbirlere ve eylemlere ihtiyaç var.

Şehirleri  refah seviyesi yüksek ve yaşanabilir kılmak

Wavin, su yönetimi alanında etkileyici bir geçmişe sahiptir. Şirket, 1955 yılında Hollanda’daki su şebekesini modernleştirmek için kuruldu. Sonraki yıllarda Avrupa ve Latin Amerika’da pazar lideri haline geldi. Bugün, bina ve altyapı alanındaki yenilikçi çözümleri ile küresel bir marka olarak biliniyor. Wavin belirlediği yeni mottosu “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Ortamlar İnşa Etmek” ile birlikte, gelecekte şehirlerin refah seviyesini yükseltmeyi ve yaşanabilir hale getirmeyi hedefliyor. Peki, nasıl? Belirlenen amaca hizmet etmek için 4 temel ilke konusunda harekete geçerek: güvenli ve verimli su tedariki, daha iyi tesisat ve hijyen koşulları, iklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler ve daha iyi bina performansı.

Karar vericilerle iletişim

Wavin aynı zamanda sosyal tartışmanın bir parçası da olmak istiyor. Dünyada 60’tan fazla Wavin ofislerinde ve fabrikasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen sunumlarda CEO Maarten Roef, Wavin’in yaşadığımız küresel sorunların çözümü için dünya genelinde belediyeler, gayrimenkul ofisleri, sivil toplum kuruluşları, mühendisler, bilim adamları, tesisatçılar ve müteahhitlerle sağlam bir diyalog kurmak istediklerini belirtti.

E-Bülten Kayıt