Mexichem’in Yeni İsmi Artık “ORBIA”

Wavin’in bağlı olduğu Mexichem’in isimi, Orbia olarak değişti. Değişikliğin nedenini; “topluluğun global bir oyuncu olarak uzun soluklu fark yaratma amacına hizmet etmek” şeklinde açıklayan Wavin yetkilileri, Orbia isminin;
Latince küresel “Orb” ve Yunan mitolojisinde güç anlamındaki “Bia”nın bir birleşimi olduğunu ve iki hecenin yan yana geldiğinde  “küresel güç” anlamına gelen yeni şirket adının oluştuğunu belirtti.

Orbia’nın “dünyanın her yerinde hayatı ileriye taşıma” vaadini yerine getirmesine yardımcı olmak için “İnşaat ve alt yapı” iş kolları, Wavin markası altında birleştirildi. Şirket artık küresel ölçekte tek takım olarak çalışacak ;çünkü global bir ekonomi, global müşteriler ve global zorluklar global bir markanın vizyonuna ihtiyaç duyuyor. Wavin, değişen yeni yapısıyla birlikte, Avrupa-Ortadoğu-Afrika, Asya-Pasifik ve Latin Amerika’yı kapsayan 40’dan fazla ülkede 12.000’den fazla çalışanı bünyesinde bulundurmaktadır.

Küresel ölçekli bir şirket olarak, güvenli, verimli, sağlıklı ve hijyenik su tedariği, iklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler ve daha iyi inşaat performansı gibi dünyadaki bazı kritik konular için mücadele etmeyi amaçlayan Wavin, uzun vadeli istikrarlı büyüme vizyonuna yatırım yapan ana kuruluşu Orbia’nın desteğiyle, insanlar, çevre ve fayda ekseni üzerindeki etkisini göz önüne alarak müşterilerine daha iyi hizmet sunabilecek. Bundan sonra Wavin, inşaat ve alt yapıda birden fazla kıtada faaliyet gösteren, yenilikçi bir çözüm ortağı olacak.

Tüm dünyada İnşaat ve alt yapı iş kolunun tek ve güçlü bir şekilde temsil edilmesi için, yeni şirketin markası Wavin olacak, Pilsa, şirket logolarında yer almayacak; fakat Türkiye’de üretilen çeşitli ürün grupları için Pilsa ürün markası olarak kullanmaya devam edilecek. Şirketin rutin iş yapış şeklinde herhangi bir değişiklik olmayacak. Bununla birlikte, Wavin’in yanında kısmen de olsa Orbia logosu, bazı iletişim araçlarımızda görülecek.

 
 

E-Bülten Kayıt