Otomasyonun Verimli Alanına Girin!

Dünya üzerinde çalışır durumda 680 bin robotu, 4,4 milyon CNC’si ve 21 milyon servo motoru ile fabrika otomasyonunda küresel uzmanlığını kanıtlayan FANUC, yeni nesil ROBOCUT tel erezyon makinesi ile hassasiyet ve hızı bir araya getiriyor. 800 mm tablalı yeni modeli de içeren ROBOCUT α-CiB serisi; arızalar arasında çok daha uzun süreler, esneklik, düşük bakım gereksinimi ve uzun ömürlülük sağlıyor. Tel erozyon kesimi gerektiren bütün sektörlerde kullanıma uygun olan ROBOCUT, zamandan tasarruf, üst düzey hassasiyet ve kesme verimliliğiyle de birim maliyetlerini önemli ölçüde düşürüyor.

Sahada çalışan 24,5 milyondan fazla ürünü ile otomasyon sektörününün bilirkişisi FANUC,  maksimum hassasiyet için tasarlanan ROBOCUT α-CiB serisini kendini kanıtlamış teknolojilerine dahil ediyor.  Tüm FANUC ürünleri gibi üretim verimliliğini arttırmak üzere geliştirilen ROBOCUT α-CiB serisi, pazara sunulan 800 mm tablalı ve Z ekseninde 500 mm hareket seçeneği sunan modeliyle birlikte üç farklı boyuttaki modellerden oluşuyor. Tel erozyon kesimi gerektiren bütün sektörlerde kullanıma uygun olan  ROBOCUT, havacılık, otomotiv, medikal, elektrik, kuyumculuk gibi sektörlerde kalıp ve parça işlemede başarılı bir şekilde çalışıyor.

Akıllı ve Hızlı Konumlandırma

1250 × 975 × 500 mm’ye kadar parçaları işleyebilen ROBOCUT α-CiB serisinin “Akıllı Konumlandırma” işlevi, makinenin iş parçası üzerindeki geometrik referansları ölçme süresini kısaltarak işe daha hızlı başlanmasını sağlıyor. FANUC istenen iş parçası referans konumunu bulmak için tel temasını kullanıyor ve Akıllı Konumlandırma işlevi parametreleri ayarlayarak makine başlangıç noktasını otomatik olarak buluyor. Yeni ROBOCUT serisinde, bu işlev hassasiyet açısından hiçbir ek maliyet oluşturmadan önceki ROBOCUT serilerine göre delik konumlama süresini yüzde 30’a kadar azaltıyor.

Esnek Plus Kontrolü ile Artan Hassasiyet

Deşarjları gerçek işleme koşullarına göre kontrol etmek ve şekillendirmek için daha güçlü bir esnek devre kartıyla geliştirilen ROBOCUT α-CiB serisi, Yeni Esnek Plus Kontrolü sayesinde, artık çevrim sürelerini kısaltarak hassasiyeti arttırıyor.  Bu yeni proses, kalın parçaları kesmek ve aynı zamanda açık nozullu kesme koşullarında mükemmel sonuçları sağlamak üzere 15 dereceye kadar olan açılarda konik kesme imkanı sunuyor.

Uzun süreli insansız işleme

ROBOCUT α-CiB serisi, kesme işlerini daha iyi planlayarak insansız işleme saatlerini uzatıyor. Kesilen parçaların düşmesini engelleyen mikro kaynak noktaları, ön programlamaya gerek kalmadan doğrudan makinenin kontrol ünitesinin üzerinden ayarlanabiliyor. Seri bir şekilde kaldığı yerden yeniden tel takma özelliği ile birlikte kullanıldığında, uzun süreli insansız işleme ve çoklu iş parçası kesme prosesleri için ideal bir çözüm sunuyor. İş tamamlandığında, makineye zarar verme riski olmadan mikro kaynak parçalarının çıkarılması yeterli oluyor. 

Çevre koşullarına dayanım ve güç tasarruf modu

ROBOCUT’un tasarımı, en yüksek işleme hassasiyeti için tam boyutlu prototipler üzerinde gerçekleştirilen kapsamlı testlerle doğrulanan gelişmiş FEM (sonlu eleman yöntemi) analizinin sonucunda elde edildiğinden, tüm model yelpazelerinde ve değişken çevre sıcaklığı koşulları altında yüksek işleme hassasiyetini koruyor. Güç tasarrufu modu ve enerji geri kazanım özellikleri ise ROBOCUT’ın düşük maliyetlerle ve çevreye duyarlı bir şekilde çalıştırılabilmesini sağlıyor.

E-Bülten Kayıt