HVAC 360

Daikin, Dünyanın En Yenilikçi İlk 100 Kuruluşundan Biri Seçildi

Daikin Industries Ltd., merkezi ABD’nin Philadelphia eyaletinde bulunan küresel bilgi hizmetleri kuruluşu Clarivate Analytics tarafından belirlenen Derwent İlk 100 Küresel Yenilikçi Şirket sıralamasında yer aldı. Derwent Top 100 Global Innovators adıyla bilinen bu prestijli sıralamaya yenilikçi ve çevreci ürünlerinin yanı sıra ücretsiz olarak dünyanın kullanımına açtığı patentleriyle de dikkat çeken Daikin, arka arkaya 6’ncı kez girerek büyük bir başarı yakaladı.

Laminer Hava Akışı İlkesi ve ISO14644 Standardı ile İlişkisi

Temiz hava ve filtrasyon sistemleri uzmanı Mikropor’un Bölge Satış Müdürü Hakan Çelik, ilaç, gıda, kimya endüstrisi ve diğer benzer endüstrilerde güvenli ortam şartlarının sağlanması konusunda büyük önem taşıyan “Laminer Hava Akışı Prensipleri”ni konu aldığı makalesini HVAC 360 okurlarıyla paylaştı.

Neffes Antiviral Hava Temizleyici ile %100 Sağlıklı Nefes

İklimlendirme sektörünün öncü firması Form, sektöre yeni bir soluk getirecek %100 yerli Antiviral Hava Temizleyici Neffes’i üretti.
Dörtlü filtreleme sistemi ve UV-C ultraviyole sterilizasyon teknolojisi ile virüsleri yok eden Neffes; küf, bakteri, polen ve birçok yabancı maddeyi de havadan temizleyerek iç ortam havasının sterilizasyonunu ve güvenliğini sağlıyor.

2020’nin İkinci Çeyreğinde Elektrik Tüketimi Azaldı

Çoruh- Fırat bölgelerinde 9 ilde abonelerine elektrik tedarik hizmeti sağlayan Aksa Elektrik, hizmet bölgelerine ait 2020 yılının ikinci çeyrek elektrik tüketim rakamlarını açıkladı. Buna göre tüm abone gruplarına göre ayrı ayrı çıkarılan verilere bakıldığında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin’in yer aldığı Çoruh bölgesinde abone grubu ayırt etmeksizin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla (nisan-mayıs-haziran) toplam elektrik tüketiminde yüzde 14’ten fazla düşüş yaşandı.

Shell Eco-Marathon Avrupa’ya Türk Gençleri Damga Vurdu

Dünyanın en uzun soluklu öğrenci inovasyon yarışmalarından biri olan Shell Eco-marathon’un Avrupa ayağına bu yıl Türk gençleri aldıkları 3 birincilik ile damga vurdu. Shell Eco-marathon Avrupa 2020 kapsamında Bursa Uludağ Üniversitesi’nin takımı olan UMAKIT hem “Döngüsel Ekonomi” hem de “Teknik İnovasyon” kategorilerinde, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin takımı olan AE2 Takımı ise “Emniyet Ödülü” kategorisinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldular.

Dış Cephe Kaplamalarında “Yangın Performansı” Önemli Kriter

Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen İZODER, 27 Temmuz Pazartesi günü Ankara’da bir plazada meydana gelen yangın ile ilgili bir açıklama yaptı. İZODER Başkanı Levent Gökçe, “Binaların dış cephelerinde yangının hızla yayılmasının nedeni, yönetmeliklere aykırı uygulanan giydirme cephe sistemleridir” dedi.

Türbin Kanatlarına 12-48 Saat İçerisinde Müdahale

Ülkemizde kurulu olan 3.285 adet rüzgar türbinin verimliliği kanatlardaki bakım ve onarımlara bağlı oluyor. Bir rüzgar türbininin 25 yıllık ekonomik ömründe de düzenli bakım ve onarımların önemine dikkat çeken Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar türbinlerinin verimliliği için ekiplerinin 12-48 saat içerisinde sahada olduğunun altını çiziyor.

Baymak Bayileri Araçlarını Teslim Aldı

Baymak bayileri araçlarını teslim aldı
Türkiye genelindeki 600’ü aşkın bayisi için özel bir kampanya düzenleyen Baymak, kampanya kapsamında hedefleri tutturan 8 bayisine yeni araçlarını teslim etti.

Manisa’nın Karma Projesinin Pompa Sistemleri Wilo’ya Emanet

İleri teknolojisi ile farklı kategorilerde entegre çözümler sunan Wilo, pompa sistemleriyle Türkiye’nin en prestijli projelerine katma değer sağlamaya devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve AVM, otel, ofis konseptiyle dikkat çeken “Manisa Büyükşehir Belediyesi AVM, Otel, İş Merkezi ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi” projesinin yangın pompaları dahil tüm su temin sistemlerinde tek çözüm ortağı olarak Wilo tercih edildi.

E-Bülten Kayıt