HVAC 360

Baymak, Yoğuşmalı Kazanları ile Konut Üreticilerinin İlk Tercihi!

Baymak’ın üstün Avrupa teknolojisini Türkiye’ye taşıdığı Lectus duvar tipi ve Magnus yer tipi yoğuşmalı kazanları, sağladığı yakıt tasarrufu, düşük emisyon değeri, doğalgaz ve LPG kullanım olanağı ile Folkart Line İzmir, Sinpaş Gökorman ve Fortis Sinanlı İstanbul projeleri gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki prestijli projelerin ilk tercihi oluyor.

Naturelgaz, Halka Arz Yolunda

Global Yatırım Holding iştiraki Naturelgaz halka arz yolunda. Türkiye taşıma doğalgaz pazarının lider oyuncularından Naturelgaz, esas sözleşmesinde halka arza yönelik değişiklik yapmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

ODE ‘KOD2020’yi Açıkladı

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması ODE’nin İstanbul’da beyaz yaka çalışanlarına yönelik düzenlediği Paylaşım Toplantısı’nda, şirketin 2019 performansı değerlendirildi ve 2020 hedefleri ele alındı. Toplantıda konuşan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ODE’nin 2019 yılında tüm hedeflerini başarıyla yakaladığını söyledi. Toplantıda yeni dönem stratejileri olan KOD2020’yi açıklayan Orhan Turan, “ODE global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Önümüzdeki dönemde stratejimiz: ‘K’urum içi girişimcilik,’O’perasyonel mükemmellik ve ‘D’ijital dönüşüm etrafında şekillenecek” dedi.

Türkiye’nin Dünyaya Açılan Yeni Kapısı GALATAPORT’un Yangın Güvenliği “Norm Teknik” Garantisinde!

Türkiye`nin Dünyaya Denizden Açılan Kapısı Galataport’un yangın güvenliği, Norm Teknik A.Ş.’nin temsilcisi olduğu ABD menşeli Xylem ITT-AC Fire Pump markalı UL listeli FM onaylı “yangın pompaları”, GLOBE Fire Sprinkler Corporation firmasının UL listeli ve FM onaylı “Sprinkler Sistemi” ve Normeks markalı “Yangın Dolapları” ile sağlanacak.

2020’de Rüzgar Enerjisinde Hedef 10 GW Sınırını Geçmek

Yapılan yatırımlar ve gelişmelerle birlikte Türkiye’de rüzgar enerjisinin elektrik üretimindeki payı %8’lere çıktı. 2020 yılında rüzgar enerjisi alanında mevcut kurulu kapasiteye ilave olarak yaklaşık 1500 MW civarında bir kapasitenin devreye alınmasını beklediklerini dile getiren Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar enerjisindeki hedefin bu yıl 10 GW sınırını geçmek olduğunu belirtti.

Tüpraş’a “Enerji Verimliliği” Ödülü

Tüpraş İzmir Rafinerisi, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen Enerji Verimliliği Ödülleri’nde, “Büyük Ölçekli İşletme” kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Tüpraş, proje ile bir yılda 39.000 hanenin yıllık doğal gaz tüketimine eş değer enerji tasarrufu sağladı.

E-Bülten Kayıt