TTMD’nin Yeni Kitabı “ASHRAE Standardı 62.1” Yayımlandı

TTMD’nin 39 numaralı yayını olan “ASHRAE Standardı 62.1 – Kabul Edilebilir Bir İç Hava Kalitesi İçin Havalandırma” standardı kitabının çevirileri, TTMD üyesi Dr. Murat Çakan’ın, baskısı ise Systemair-HSK firmasının katkıları ile yapılarak, sektöre kazandırıldı.

TTMD’nin yeni yayını, kapalı mekânlarda kabul edilebilir iç mekân hava kalitesi sunmak ve insan sağlığına yönelik tehditleri en aza indirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda kapalı mekânlarda sağlanması gereken asgari hava miktarlarını belirlemek amaçlanıyor.

Konuya ilişkin olarak TTMD’den yapılan açıklamada; “Mesleğimizi uygularken ülkemizin gelişimine katkıda bulunmak, bu çerçevede binalarda sağlıklı, güvenli, konforlu yaşanabilir ortamlar yaratmak, doğanın imkanlarını da kullanarak enerji etkin ve çevreyi koruyan çözümler üretmek ve bu doğrultuda diğer meslek ve uzmanlık paydaşları ile eşgüdüm içinde hareket etmek amacıyla Türk Tesisat Mühendisleri Derneğimiz çalışmalarını 1992’den bu yana aralıksız sürdürmektedir.

Profesyonel hizmet veren meslektaşlarımızla, yeni mezun mühendisler ve bu meslekte yetişmek isteyen öğrencilerin uygulama alanındaki eğitimlerine, araştırmalarına, bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunmak amacıyla tesisat sektörü ile ilgili doğru ve çağdaş bilgiler içeren “El Kitapları”nın yayımlanması ve “Uygulama Kuralları”nın konması hedefiyle bugüne kadar çeşitli konularda 38 adet TTMD Yayını sektörümüzün yararına sunulmuştur.” bilgilerine yer verildi.

Bu değerli yayın; www.ttmdkitap.com veya www.ttmd.org.tr adresinden, TTMD Ofislerinden ya da ttmd@ttmd.org.tr aracılığıyla temin edilebilir.

E-Bülten Kayıt