Vaillant Türkiye, Yenilikçi Ürün ve Hizmetleriyle Fark Yaratmaya Devam Ediyor

Vaillant Türkiye, ürün yelpazesini genişletmeye ve müşterilerinin satın alma yolculuğunda yaşadığı süreçleri iyileştirmeye devam ediyor. Müşterilerine sadece ürün sunmanın ötesine geçerek onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler hayata geçirdiklerini belirten Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu, “Müşterilerimizle girdiğimiz her etkileşimde onlara fayda yaratmaya odaklanıyoruz. Satın alma sürecinin ardından müşterimiz ile etkileşime devam ediyoruz” dedi.

Çevreci ve yenilenebilir enerjilere yönelik geniş ürün yelpazesinin yanı sıra müşteri odaklı iş anlayışı ile komple deneyim sunan Vaillant, bu doğrultuda hayata geçirdiği projelerle sektöre de öncülük ediyor. Müşterilerini ve paydaşlarını dinleme, onların ihtiyacını karşılama odaklı iş stratejisiyle sürekli yeniliğe yatırım yapan Vaillant Türkiye, özellikle satın alma sürecine yönelik çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Yenilikçi ürünleriyle kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun alternatifler sunan Vaillant Türkiye, ürünlerini geniş yetkili satıcı ağı ile tüketicilere ulaştırarak ürün ve hizmetlerinin en uygun koşullarda sergilenmesini ve en doğru argümanlar ile müşterilere anlatılması için çalışmalar yürütüyor. Vaillant ayrıca sunduğu dijital çözümlerle de kolay erişilebilir ve iletişim kurulabilen bir marka haline geliyor.

Müşterinin artık sadece ürüne, servise, teknik verilere değil, deneyimin bütününe baktığı gerçeğinden yola çıktıklarını belirten

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu,

Erol Kayaoğlu
Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü

“Kuruluşumuzdan bu yana ürünlerimizdeki üstün mühendislik, teknoloji ve kalitenin yanı sıra sektördeki eşsiz yapılanmamız ile tüketici nezdinde fark yaratıyor, güçlü ve tecrübeli iş ortaklarımız ile yola devam ediyoruz. Enerji verimliliğini en üst seviyeye çıkaran geniş ürün yelpazemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarına en etkin şekilde yanıt veriyoruz. Günümüzde sadece ürünü satın alma süreci değil ürünü kullanırken yaşadıkları tüm süreç müşteriler için bir değer ifade ediyor” diye konuştu.

 “Talepler doğrultusunda ürün ve hizmet geliştiriyor”

“Müşterilerini ve paydaşlarını dinle. Her zaman bilgi birikimini genişlet” vizyonuyla hareket ederek yaptıkları araştırmalar aracılığıyla müşteri deneyimini ve müşteri satın alma serüvenini yakından takip ettiklerini belirten Erol Kayaoğlu, “Her bir kullanıcı için temas noktalarını iyileştirebileceğimiz irili ufaklı projeleri aylık müşteri deneyimi toplantılarında önceliklendirerek hayata geçiriyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda trendlere uygun ürün ve hizmet geliştiriyor, onlar için en iyi müşteri deneyimini yaşatma ve en yüksek oranda memnuniyet sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Kayaoğlu, bu doğrultuda hayata geçirdikleri “Kombi Avcıları” projesi ile müşterilerine “Nelere önem verdiğini biliyoruz. Aradığın her şey Vaillant’ta var” dediklerini belirtti. Kampanya detayları ile ilgili bilgi veren Erol Kayaoğlu, “Kombi Avcıları’nda müşterilerimizi beklenti ve ihtiyaçlarına göre 4 kategoriye ayırdık ve ‘Kombininmucidi.com’ adresinde her kategoriye özel videolarla ısıtma, tasarruf gibi sıkça sorulan sorular hakkında tavsiyeler verdik. Ayrıca ücretsiz keşif olanağı sunduk. ‘Kombinin Mucidi’ blog sayfamız kombi ile ilgili değil ısıtma ile ilgili sorulabilecek her türlü soruya referans olabilecek bir mecra oldu” dedi.

WhatsApp üzerinden 7 gün 24 saat hizmet olanağı

Satış sonrası hizmetlerde fark yaratmayı ilke edinen Vaillant Türkiye, 7 gün 24 saat WhatsApp üzerinden hizmet alma olanağı sunan “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile müşterilerine,

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-51.png

0 850 222 2 888 no’lu çağrı merkezinde sunulan tüm hizmetlere WhatsApp üzerinden de ulaşma imkanı sunuyor.  “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile Vaillant müşterileri, saniyeler içerisinde servis talebinden ürün satın almaya, ürün broşürlerinden kullanım videolarına kadar diledikleri tüm yazılı ve görsel materyal ile bağlantılara 7 gün 24 saat WhatsApp üzerinden ulaşabiliyor. “WhatsApp Vaillant?” uygulaması ile müşteri memnuniyetinde çıtayı bir kez daha yükselttiklerini kaydeden Erol Kayaoğlu, “Mesaj ile iletişim tüketiciler için konuşmaya göre daha pratik. Özellikle konuşmanın mümkün olmadığı zamanlarda mesajlaşarak iletişim, daha hızlı ve kolay olması açısından müşterilerimizin ilgisini çekiyor. Sesli olarak gerçekleştiremediğimiz link, görsel gibi karşılıklı paylaşım imkanı da müşteri deneyimini artırıyor. Vaillant olarak sektöre birçok ‘ilk’i kazandırdık. İlk 7/24 Çağrı Merkezi, ilk mobil servis hizmeti gibi ilkleri hayata geçiren marka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2015 yılından bu yana küçük akbaba popülasyonunu artırmak için çalışıyor

Doğayı ve çevreyi korumaya yönelik enerji verimliliği sağlayan ürünlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de topluma ve çevreye destek vermeye devam ettiklerini belirten Erol Kayaoğlu,

“Bu kapsamda Doğa Derneği ile işbirliğimiz çerçevesinde, 2015 yılında küçük akbabaların Balkanlardaki en geniş üreme alanı olan Ankara Beypazarı’nda “Küçük Akbaba Projesi”ni başlattık. Projemiz, küçük akbabalarla aynı yaşam alanlarını paylaşan insanların da katkısıyla sosyal bir boyuta ulaştı. Adana ve Mersin bölgesinde doğa ile yerel kültür arasındaki bağları ortaya koymak adına anket çalışmalarının gerçekleştirildiği projemizde nesli küresel ölçekte tehlike altında olan küçük akbabalar ile bölgenin son göçerleri arasındaki bağlar ortaya çıkarıldı. Adana’da gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ise her yıl 800’ün üzerinde küçük akbabanın gözlemlendiği Sarımazı Yırtıcı Kuş Göçü Sayımı’nı, Eylül ayında başlattık” ifadelerini kullandı.

Küçük akbabalar adına kitlelerin bilinçlendirilmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla sosyal medya hesapları ve web sitesi de hayata geçiren Vaillant Türkiye, siteye giren kişilere küçük akbabalar hakkında bilgi verirken kullanıcıların neden ve nasıl destek olabileceğini de anlatıyor. Kampanya kapsamında ayrıca küçük akbabaların göç yolculuğunu anlatan ve proje hakkında bilgileri de içeren eğlenceli ve bilgilendirici bir kutu oyunu tasarlandı. Sosyal medyada kısa sürede yakalanan yüksek erişimle, küçük akbabalar Türkiye gündeminin ilk sıralarına kadar çıktı. Kampanyaya özel hazırlanan ve onlarca ünlü sosyal medya kanalında paylaşılan video ise 2 milyondan fazla kişiye ulaştı. Kampanya kapsamında yapılan iletişim ile toplamda 17 milyon kişiye ulaşıldı.

E-Bülten Kayıt