Vira Isı’nın “Seviye Alarm Sistemleri” ile Kazan Daireleri Artık Daha Güvenli !

Türkiye’nin Buhar Kazanı Otomasyonları konusunda ilk yerli üreticisi olan Vira Isı ve Endüstriyel Ürünler A.Ş, yazılımı ve üretimi tamamen kendisine ait olan yeni bir ürünü daha çözüm ortaklarına sunmanın heyecanını yaşıyor.

Kendi kendini kontrol edebilen seviye alarm sistemini iki farklı ürün olarak üreten Vira, “SMH 1000 Kendi Kendini Kontrol Edebilen Yüksek Seviye Alarmı” ve “SML 1000 Kendi Kendini Kontrol Edebilen Düşük Seviye Alarmı” ürünleri ile kazan dairelerindeki emniyet katsayısını artırarak daha güvenli ve gözetimsiz kazan daireleri sunuyor..

SML 1000 Kendi Kendini Kontrol Edebilen Düşük Seviye Alarm Sistemi; SMK 1000 Seviye Alarm Kontrolörü ve SMLD 1000 Düşük Seviye Alarm Duyargasından, SMH 1000 Kendi Kendini Kontrol Edebilen Yüksek Seviye Alarm Sistemi ise SMK 1000 Seviye Alarm Kontrolörü ve SMHD 1000 Yüksek Seviye Alarm Duyargasından oluşuyor.

Vira SMH 1000 ve SML 1000 sistemleri periyodik olarak tekrarlanan otomatik test fonksiyonuna sahip olarak geliştirildi. Kontrolör, prob kablolarının ve dahili devrelerinin her 15 saniyede bir periyodik ve otomatik olarak testini yapıyor Bunlarla beraber, duyarga üzerinde kireçlenme, kirlenme veya dahili nem nedeniyle meydana gelen herhangi bir toprak sızıntısını da tespit edebiliyor.

SMK 1000 Kendi Kendini Kontrol Edebilen Seviye Alarm Kontrolörü kendi içerisinde bulundurduğu 4 adet kademeli röle ile hata payını minimuma indiriyor ve emniyeti arttırıyor. Vira SMK 1000, 2 adet röle çıkışı ile istenilen alarmların alınması, brülör durdurma, pompa durdurma ve plc ya da scada sisteminize izleme amaçlı kullanılabiliyor. İki röle çıkışı arasında ki 5 saniyelik gecikme, otomasyon senaryolarında kontrolde öncelik belirleme esnekliğinin sağlanmasına yardımcı oluyor.

EN 12953 standardına uygun olarak üretilen SMH 1000 ve SML 1000 sistemleri, 72 saat gözetimsiz kazan işletmelerine uygun olarak geliştirildi.

E-Bülten Kayıt