ABB Ability™ Building Analyzer, Yeni Akıllı Bina Yönetim Çözümü

• Enerji verimliliğini hedefleyen tesis yöneticileri için ABB Ability™ Building Analyzer, bina kullanımı ve kamusal şebeke tüketimi hakkında kritik derecede önemli bilgiler sunuyor.

Ticari bina, tesis ve enerji yöneticileri, ABB Ability™ Building Analyzer’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte bina kullanımını ve emisyonlarını analiz etmek için artık güçlü ve yeni bir araç seçeneğine sahip. Yeni dijital çözüm, maliyet azaltımı, gelişmiş enerji verimliliği, zaman tasarrufu ve konfor artışı sağlayabilecek kapsamlı ve eyleme geçirilebilir bilgiler sunarak kullanıcıların binalarını karbonsuzlaştırma yolculuklarında kritik adımlar atmalarına olanak tanıyor.

ABB Elektrifikasyon Akıllı Binalar Bölümü Ticari Binalar Global Dijital Çözümler Portföyü Başkanı Beth Ray, “Binalar ve inşaat, dünyadaki enerjinin %30’undan fazlasını tüketiyor ve küresel CO2 emisyonlarının yaklaşık %40’ını oluşturuyor. Halihazırda önemli ön satış rakamları yakalayan yeni ABB Ability™ Building Analyzer’ımız, günümüzün enerji zorlukları ve enerji maliyetlerini düşürme ihtiyacını merkezine alarak müşteri taleplerini doğrudan karşılıyor. Sezgisel, kapsamlı ve erişilebilir bir dijital araç olarak sadece maliyetleri daha fazla kontrol altına almakla kalmıyor, aynı zamanda bina enerji tüketimini %20’ye kadar azaltmaya yardımcı olarak tam bina karbonsuzlaştırmasına giden yolu ve temeli oluşturuyor.”

Belçika, Kanada, İrlanda, İsrail, Meksika ve İsviçre’de piyasaya sürülen Building Analyzer, tüm kritik bina operasyon bilgilerinin merkezileştirilmesini sağlayarak potansiyel iyileştirme fırsatlarına olanak tanıyan analizler sunuyor. Hem bina verilerini (doluluk, ekipman çalışma saatleri, sıcaklık ve maliyetler) hem de kamu hizmetlerini (enerji, gaz, su, buhar) neredeyse her türlü veri kaynağından ve sınırsız sayıda veri noktasından gerçek zamanlı olarak izliyor.

Bütçe ve enerji hedeflerini karşılaması gereken tesis ve enerji yöneticileri, Building Analyzer tarafından sağlanan ayrıntılı veriler, derinlemesine içgörüler, hedef belirleme, ısı haritaları, uyarılar ve raporlama özelliklerini kullanarak zamandan ve paradan tasarruf edecek ve dünya genelindeki ticari bina portföylerinin bütünsel bir görünümünü elde edeceklerdir.

Bulut tabanlı bir SaaS çözümü olan ABB Ability™ Building Analyzer, sayaçlardan ve sensörlerden toplanan ve çeşitli sistemlerde kaydedilen bina verilerini güvenli bir internet bağlantısı üzerinden alıyor. Üreticiden bağımsız, açık ve son derece esnek olan bu çözüm, her büyüklükteki ve kiracı tipindeki ticari binalar için uygun olup kullanıcılarının herhangi bir coğrafi konumdan servise bağlanmasına olanak tanıyor. Bina yönetim aracı, kolay uyumluluk ve devreye alma sağlayarak mevzuata, endüstri standartlarına ve kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerine de uygunluğu destekliyor.

E-Bülten Kayıt