Alman Teknolojisi HANTECH, Türkiye Pazarında !

2007 yılında Almanya’nın Karlsruhe merkezinde kurulan ve iklimlendirme teknolojileri konusundaki geniş ürün grubu ile Avrupa’ya hizmet veren Hantech,

Haziran 2019 tarihinden itibaren HANTECH Türkiye şirketini kurdu. HANTECH, 9 Ekim’de Elite World Asia Otel’de düzenlenen lansman toplantısında Türkiye organizasyonu ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

3 yıl içerisinde Türkiye’de yatırım yapmayı planlıyoruz

Toplantının açılış konuşmasını yapan HANTECH CEO’su Ramazan Hantik, Hantech’in vizyonu ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.  Hantik, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Türkiye’de yeni bir yatırım planladıklarını, 1 yıl içerisinde de klima, portatif klima, nemlendirme cihazları, hava temizleme cihazları ve vantilatör ürün grubu ailesine VRF sistemleri de dahil etmek istediklerini belirtti.

135 günde 4bin takıma yakın cihaz sattık

Hantik’in sunumunun ardından firmanın faaliyetleri hakkında bilgiler veren HANTECH Satış Müdürü Metin UZUN, konuşmasında ;

“2018 yılının Ekim ayından buyana Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Birinci yılımızı doldurduk, 135 günde 4bin takıma yakın cihaz sattık, 3500 takım cihazımız şu anda sahada, son tüketicilerin evlerinde ve ofislerinde çalışır vaziyette. 3 yıl garantimiz var, yedek parça stoğumuz ve Türkiye genelindeki yaygın servis ağımız ile hizmetlerimiz devam ediyor. 2020 yılında da profesyonel seri kategorisinde VRF sistemlerine geçiş yapacağız. TCL ile yıllardır çalışıyoruz, Almanya’da buzdolabı ve çamaşır makinesi ile  beyaz eşyaya da giriş yaptık, Türkiye için de beyaz eşya konusunda adımlar atacağız ;ancak önceliğimiz iklimlendirme tarafında VRF sistemleridir” dedi.

2023 hedefimizi, 81 ilde 400 bayi servis olarak belirledik

Sunumunda bayi ve satış sonrası hizmetler konusuna da değinen UZUN, 3 yıl içerisinde iyi bir bayi servis ağı kurmayı hedefliyoruz.

Mehmet GÖKALP
Hantech Satış Sonrası Hizmetler Müdürü

Halihazırda çalıştığımız 141 bayi servisimiz var. 2023 hedefimizi, 81 ilde 400 bayi servis olarak belirledik. Bu hedefler doğrultusunda bölgesel eğitimler vereceğiz. Son tüketicinin evinde ve ofislerde bu cihazları olması gerektiği gibi çalıştırıp, yüksek müşteri memnuniyeti sağlayacağız dedi. Bundan sonraki hedefimizde diğer hedeflerimizle paralel ilerleyecek. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Türkiye’de yatırım yapıp, üretim tesisi kurup, klima üretmek istiyoruz.” dedi.

Toplantıda Hantech’in Satış Sonrası Hizmetler konusundaki yapılanmasıyla ilgili bilgiler veren Hantech Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet Gökalp, konuşmasında, cihazların satışına 19 Haziran’da başladıklarını, 135 gün kadar kısa bir süre içerisinde profesyonel bayi ve satış ağı ile birlikte 4bin takıma yakın ürün satıldığını ve güçlü servis organizasyonlarıyla birlikte satış sonrasında da son tüketiciye hızlı ve sorunsuz hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

E-Bülten Kayıt