Atatürk Kültür Merkezi’nin Tercihi Lowara Pompa ve Hidrofor Sistemleri Oldu

Yeniden inşa edilen Atatürk Kültür Merkezi’nde Lowara pompa ve hidrofor sistemleri hizmet vermektedir.

1969 yılında dünyanın dördüncü büyük sanat merkezi olarak hizmete giren Atatürk Kültür Merkezi, Türkiye’de Cumhuriyet döneminin simge yapılarından biri olmuştur. 2018 yılında yenilenmek üzere yıkılan bina, çalışmaları tamamlanarak yeni yüzüyle cumhuriyetin 98. yılında 29 Ekim 2021’de yeniden açıldı.

İstanbul Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin basınçlı su temini Lowara e-SV serisi pompalarla hazırlanan hidrofor setleri ile sağlanmaktadır.

Gelişmiş bir teknolojik donanımla tasarlanan projede mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar ® kullanılmıştır.  2.040 kişilik opera salonu, 802 kişilik tiyatro salonu, 410 m2’lik galeri ve çok amaçlı salonu içinde barındıran projenin ısıtma soğutma hatlarında Lowara e-LNE ve e-LNT serisi in-line tip sirkülasyon pompaları ile e-NSC serisi yüksek verimli uçtan emişli santrifüj pompalar hizmet vermektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İstanbul’daki sanat birimlerinin, yerleşik kurum olarak yer aldığı Atatürk Kültür Merkezi binasının atıksu sistemlerinde de çözüm ortağı Lowara olmuştur.

E-Bülten Kayıt