Baumit Türkiye ‘Sıfır Atık’ Belgesi Aldı

Avrupa’nın Mantolama Devi Baumit, üretim tesisinde kaynakların verimli kullanımı ve atık yönetimi konusunda hayata geçirdiği uygulamalarla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık Belgesi’ne layık görüldü.

Yapı malzemeleri sektöründe enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu, sağlıklı bina projelerine katkı sağlayan Baumit, insanların sağlıklı, enerji verimli ve güzel yapılarda yaşamaları misyonuyla tüm tasarımlarının, ürün ve çözümlerinin merkezine insanı koyuyor. Bu anlayış doğrultusunda sürdürülebilir bir yaşam kalitesi için yenilikçi ısı yalıtım sistemleri geliştiren ve yalıtım bilincini topluma yaymaya odaklanan Baumit’in Dilovası’nda ki üretim tesisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Sıfır Atık Belgesi”ni almaya hak kazandı. Sıfır Atık belgesi; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması gibi kriterlerin değerlendirilmesiyle veriliyor.

‘Sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam kalitesi için çalışıyoruz’

Tüm faaliyetlerinin odağında sürdürülebilirlik olduğunu söyleyen Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, çalışmalarının Sıfır Atık belgesiyle taçlandırılmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Kocaeli, Dilovası’nda bulunan ve son derece modern, yüksek teknoloji içeren üretim tesisimiz, sektörün en ileri teknolojiye sahip tesislerinden birisi.   Fabrikamız dikey bir tasarıma sahip. 63 metre yüksekliğinde bir kuleye ev sahipliği yapıyoruz. Dikey üretim yöntemi ile hem üretim alanından hem de enerjiden tasarruf ediyoruz. Tüm üretim süreçlerimizi ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemine göre yönetiyoruz. Çevreye ve insana saygılı ürünlerin; zararsız hammaddelerle, temiz enerji ve modern teknoloji ile donatılmış ekipmanlarla, ergonomik çalışma koşullarında üretilerek son kullanıcıya risksiz bir şekilde ulaştırılması için çalışıyoruz. Geri dönüşüm imkânı olan her türlü ürünün yeniden kullanımını sağlayacak araştırma ve iyileştirmeleri sürekli yaparak, doğal kaynakları en verimli şekilde kullanma hedeflerimizi sürekli bir üst boyuta taşıyoruz. Üretimimizdeki temel kriter; insanların sağlıklı, enerji verimli ve güzel yapılarda yaşamaları. İnsan cildi gibi nefes alabilen, nem ve sıcaklığı dengede tutan, sağlıklı ve konforlu sistemler üreterek sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam kalitesi için çalışıyoruz”.

E-Bülten Kayıt