Baymak Brülör ve Kazan Ailesi, Müşterilerine Verimlilik ve Güvenlik Sunuyor

İklimlendirme sektörüne yönelik teknolojik ürünleriyle müşterilerine konfor, güvenlik ve verimlilik sunan Baymak’ın brülör ve kazan serileri tüketicilerden tam not aldı. Verimli yanma ve üst düzey güvenliğin yanı sıra konfor da sunan Baymak brülörler, ideal yanma oranını veyakıt-hava karışımını minimumdan maksimum güç çıkışına kadar en düzgün şekilde ve yanmanın her noktasında yakalayacak şekilde tasarlanıyor. Kazan ailesinin 3 geçişli Multibloc ve 2 geçişli Yakut serisi ise birçok avantajı bir arada sunuyor…

Sürdürülebilir büyüme grafiğini devam ettiren iklimlendirme sektörünün öncü ismi Baymak’ın, en son teknolojiyle geliştirdiği brülör ve kazan ürünleri tüketiciler tarafından büyük ilgi görüyor. Çalışma prensibi olarak hava ile yakıtın belirli oranda karıştırılarak en verimli yanmanın sağlandığı tek kademeli, çift kademeli ve oransal çalışma tipine sahip modelleri ürün gamında bulunduran Baymak brülörler, motorin, doğal gaz ve LPG yakıtlı olarak uygulama alanına göre, endüstri ve merkezi ısıtma alanında birçok seçeneği bir araya getiriyor.

Verimli yanma ve üst düzey güvenliğinin yanı sıra konforu da sunan Baymak brülörler, ideal yanma oranını, yakıt-hava karışımını minimumdan maksimum güç çıkışına kadar en düzgün şekilde ve yanmanın her noktasında yakalayacak şekilde tasarlanıyor.

Üst düzey güvenliğe sahip olan brülörler, titreşim önleyici, emniyet valfi, minimum ve maksimum gaz basınç anahtarı, gaz akış kontrolü, alev sensörü ve hava basınç anahtarı gibi özelliklerle donatıldı. Ayrıca brülör devreye girdikten sonra alevin algılanması için “güvenlik periyodu” sistemi de bulunuyor. Bu sistem sayesinde alevin algılanmaması durumunda brülör bir sonraki müdahaleye kadar gaz akışını keserek çalışmasını durduruyor ve kullanıcı güvenliğini sağlıyor.

GÜÇ, KONFOR VE EKONOMİKLİK BİR ARADA

Baymak brülörler, içindeki difüzör ve namlunun eşsiz tasarımıyla yanma karışımını en düzgün şekilde oluşturabilecek ve alevin brülöre geri tepmesini engelleyecek şekilde üretiliyor. En düşük elektrik tüketimi ve ses seviyesiyle, en yüksek basıncı yaratacak şekilde tasarlanan fan, bu özelliği sayesinde yakıtın tamamını ihtiyaç duyulan enerjiye dönüştürüyor. Baymak ürün gamında yer alan brülörlerin, boya kurutma ve pişirme fırınlarından, seracılığa; sıcak hava üreteçleri, merkezi sistemler ve tekstil kurutmadan, kâğıt kurutma, çöp yakma gibi birçok alanda kullanılıyor.[n1] 

KAZAN AİLESİ’NİN EN YENİ ÜYELERİ: MULTIBLOC VE YAKUT SERİSİ

Baymak’ın son aylarda tüketiciler tarafından tercih edilen bir diğer ürün gamı ise Baymak konvansiyonel kazan ailesi. 3 geçişli Multibloc ve 2 geçişli Yakut serisi kazanlarıyla birçok avantajı bir arada sunan Baymak’ın Multibloc kazan kapasitesi 400.000 kcal/h– 1.000.000 kcal/h arasında yer alırken daha yüksek kapasiteye ihtiyaç duyanlar ise Yakut serisinin “plus” modelini tercih ediyor.

Multibloc kazanlar, üç geçişli yanma sistemiyle ekonomik ve daha verimli bir yanma sağlıyor. Termomix teknolojisine sahip kazanlar, ek su soğutma sacı sayesinde, soğuk su direkt olarak yoğuşma yapacak yüzeylere çarptırılmadan kazan içinde sıcak alanlara yönlendiriliyor.

Yakut kazanlar ise iki geçişli yanma sistemi ve yüksek kapasite alternatifleriyle ön plana çıkıyor ve kapasite ihtiyacının yüksek olduğu alanlarda daha çok tercih ediliyor. Bu seride 800.000 kcal/h değerine sahip ürünler Yakut, üst değerler ise Yakut Plus olarak sınıflandırılıyor. Multibloc ve Yakut serisinde tek kademeli, iki kademeli ve ekopanel kontrol panoları kullanılıyor. Bu kontrol panelleri, uygulama yerine ve ısı ihtiyacına göre kullanıcının ihtiyacını en üst seviyede karşılıyor. Cihazlar istenildiği takdirde daha yüksek basınçlarda (4-5-6-7-8 bar a kadar) çalıştırılabilecek şekilde de üretilebiliyor.

Ürünlerin Baymak servis ağı ve güvencesiyle kazan, brülör, 2 adet frekans konvertörlü genleşme tankı ve hidrolik bağlantı içerecek şekilde paket halinde tercih edilmesi durumunda Elmas ve Elmas Plus serisi seçenekleri de bulunuyor.


 

E-Bülten Kayıt