Calio Therm: Yeni Nesil Islak Rotorlu İçme Suyu Sirkülasyon Pompaları

KSB, 1 Ekim 2020’de yeni nesil Calio Therm serisi paslanmaz pompa gövdeli, 350 Wat’a kadar,  içme suyu sirkülasyon pompa portföyünü bütün dünyada tanıtmıştır. Yeni tip serisi bu pompalar 16 Kasım 2020 itibariyle satışa sunulacaktır. Tamamen Türkiye’de üretilen bu pompalar, müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde tasarlanarak, en yeni teknolojilerle donatılmıştır.

Bu sirkülasyon pompaları, içme suyu sirkülasyonu uygulamaları için uygundur. Suyla temas eden bütün malzemeler Alman içme suyu yönetmeliklerine (TrinkwV 2001) uygundur.  Fransız ACS içme suyu onayı hazırlık aşamasında olup, onaydan sonra Fransa pazarında da satışa çıkacaktır.

Bu yeni seride hedef, içme suyu uygulamaları pazarı ve yeni tasarım V4 (versiyon 4) ürünün motor teknolojisi üzerinedir. Karbon-fiber ile güçlendirilmiş plastikten yapılmış Stator can (stator kutusu)   motor verimini önemli ölçüde arttırmıştır. Motor stator kutusuna (stator can) transfer edilen ısı miktarı azaltılmış, böylece özellikle içme suyu uygulamalarındaki kireçlenme de azaltılmıştır.

E-Bülten Kayıt