Çataklı Enerji, Düzenlediği Eğitimlerle Yenilenebilir Enerji Sektörünün Gelişmesini Hedefliyor !

“Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında sektörün öncü markası konumuna yükselen Çataklı Enerji, 2020 yılı eğitimlerine Ocak ayında start verecek.

2012 yılında Fotovoltaik Sistemler kitabını yayınlayarak enerji sektörüne giriş yapan Çataklı Enerji, “Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimleri” alanında da sektörün öncü markası konumuna yükseldi. Eğitimlerin içeriklerini Almanya’da ki Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile birlikte Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak hazırlayan Çataklı Enerji, yenilenebilir enerji sektörünün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin sadece teorik eğitimle değil aynı zamanda pratik eğitimlerle de profesyonelleşmesini hedefliyor.

Bugüne kadar enerji sektöründen yaklaşık 2000 kişiye eğitim veren Çataklı Enerji’nin eğitimleri, DGS’nin yayınladığı “Photovoltaische Anlagen” ve “Solarthermische Anlagen” adlı kitapların Türkçe içeriklerinden oluşuyor. Aynı zamanda Almanya merkezli olarak 1990 yılında kurulmuş olan Valentin Software GmbH’nın Türkiye distribütörü ve tek yetkili eğitim partneri olan Çataklı Enerji, Valentin Software kendi geliştirdiği ve her biri pazar lideri olan PV SOL, TSOL ve GEOTSOL simülasyon yazılımlarının da satışını gerçekleştiriyor.

Çataklı Enerjinin tamamen tarafsız olarak verdiği eğitimler: 

6 OCAK-10 OCAK 2020

5 günlük uygulamalı fotovoltaik uzmanlık eğitimi 

1. Gün    Fotovoltaik sistemler temel bilgiler 1. Bölüm

2. Gün    Fotovoltaik sistemler temel bilgiler 2. Bölüm ve Öz Tüketim ve Enerji Yönetim Sistemleri

3. Gün    Tasarım temeleri ve PV SOL ile tasarım

4.+5. Gün    Uygulama / montaj ( saha ve çatı uygulamaları )

6 OCAK – 8 OCAK 2020

3 günlük temel eğitim 

1. Gün    Fotovoltaik sistemler temel bilgiler 1. Bölüm

2. Gün    Fotovoltaik sistemler temel bilgiler 2. Bölüm ve Öz Tüketim ve Enerji Yönetim Sistemleri

3. Gün    Tasarım temeleri ve PV SOL ile tasarım

1 günlük PV Sol ve T Sol/GeoTsol eğitimi 

Online Güneş Enerjisi Eğitimleri  

2020 yılında online olarak verilmeye başlanacak Güneş Enerji eğitimleri, Türkçe, İngilizce ve İspanyolca olmak üzere üç farklı dilde düzenlenecek. Eğitimler için Arjantin ve Hindistan’da hazırlık çalışmaları devam ediyor.  

E-Bülten Kayıt