Cebinizi Düşünen Teknoloji: Silversun Sıcak Hava Üreticileri

Isıtma sektörünün yenilikçi markası Çukurova Isı, “Silversun Sıcak Hava Üreticileri” ile işletmelere ve endüstriyel tesislere; ilk yatırım maliyeti, işletme giderleri, kurulum, işletme ve bakım kolaylığı açısından ideal bir çözüm sunuyor.
Klasik ısıtma sistemlerine oranla işletmede yüzde 50’lere varan oranda enerji tasarrufu sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, yeni nesil inşaat projelerinin yanı sıra renovasyon projelerinin de vazgeçilmez ısıtma teknolojisi olarak öne çıkıyor.

Radyant ısıtma sektörünün lider markası olan Çukurova Isı, endüstriyel tesislere ve işletmelere ilk yatırımdan kuruluma, işletmeden bakıma kadar her aşamada avantaj sağlayan “Silversun Sıcak Hava Üreticileri”yle de pazardaki güçlü konumunu sürdürüyor.

Isıtmada yüzde 108’e varan verimlilik sağlayarak, ekonomik kullanım avantajı sunan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, başta fabrikalar, atölyeler, depolar, hangarlar, servis istasyonları, cafe ve restoranlar, seralar, çiftlikler ve spor salonları olmak üzere farklı iç ortamlar için mükemmel bir seçenek oluşturuyor.

Kış soğuklarında endüstriyel tesislerde ve işletmelerde ekonomik ve konforlu ısıtma sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, sıcak havalarda da fan modunda çalışarak hava sirkülâsyonu yapıyor ve keyifli çalışma ortamları sunuyor. 

İlk yatırımda ve işletmede kazandırıyor

Silversun Sıcak Hava Üreticileri, klasik ısıtma sistemlerde olduğu gibi kazan, brülör, sirkülasyon pompası, boru, vana, fan motoru ve kanal gibi ekipmanlara ihtiyaç duymuyor ve sistemde bu ekipmanlardan kaynaklı verim kaybı yaşanmıyor. Klasik sistemlerdeki gibi enerji bir merkezde üretilip; borular ve kanallar vasıtasıyla ısıtılacak alana taşınmadığı için sistemde transfer kayıpları da oluşmuyor. Bu nedenle hem ilk yatırımda ve hem de işletmede avantaj sağlıyor.

Uzaktan erişim özelliği

Bir işletmenin beklentilerinin de ötesinde donanımlara sahip olarak geliştirilen Silversun Sıcak Hava Üreticileri’nin üflediği havanın sıcaklığı, mekândaki nem ve sıcaklık değerleri; bilgisayar, tablet veya telefon gibi akıllı cihazlardan görülüp, kontrol ediliyor. Böylece mekân, istenilen rejim sıcaklığına ulaştığında; kontrol panosu vasıtasıyla sistemin durması, soğuduğunda ise tekrar çalışması sağlanıyor.   

Bakım kolaylığı

Silversun Sıcak Hava Üreticileri, bakım ve işletmede de büyük kolaylık sağlıyor. Çoklu uygulamalarda, bakım ve arıza hallerinde sistem kesintiye uğramıyor, her bir cihaz tek tek kontrol ediliyor. Kullanımı oldukça pratik olan “hava üreticileri”, klasik sistemler olarak adlandırılan kazan teknolojilerinin çalışması ve bakımı için gerekli olan teknik personel istihdamını da ortadan kaldırıyor. 

Kolay montaj

Silversun Sıcak Hava Üreticileri, uygulamada da süreden ve yerden tasarruf sağlıyor. 16 kW’dan 92 kW’a kadar çeşitli kapasitelerde üretilen hava üreticileri, tavan, raf üzeri ya da duvara kolaylıkla monte edilerek, çalışma alanında yer işgal etmiyor. Ayrıca dikey olarak monte edilebilen, kanala bağlanabilen, modülasyonlu ve yoğuşmalı modelleri de bulunuyor. 

Kısa sürede uygulama avantajı

Uygulamada da zamandan tasarruf sağlayan Silversun Sıcak Hava Üreticileri, 10.000 metrekare bir tesiste bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Kısa sürede uygulama özelliği ise özellikle renovasyon projelerinde büyük avantaj sağlıyor. 

E-Bülten Kayıt