Chillventa, Nürnberg’te Yeniden Büyük Bir Buluşmaya Sahne Olacak

Uluslararası soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası profesyonelleri 11-13 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Nürnberg Fuar Merkezi’nde Chillventa Fuarı’nda bir araya gelecek. 2018’den bu yana fiziksel ortamda, sekiz sergi salonunda gerçekleşecek ilk etkinlik olan Chillventa’nın 10 Ekim’deki Chillventa Kongresi de destekleyici önemli bir etkinlik olacak.

Dünyanın önde gelen soğutma teknolojisi fuarı Chillventa bu yıl da, iklimlendirme, havalandırma, ısı pompası, soğutma, yalıtım ve C&I teknolojilerine yönelik tüm ürün ve çözüm yelpazesini kapsamasının yanı sıra güncel gelişmeler hakkında yüksek kaliteye sahip içerikte tartışmaları ve sunumları ile ilgi odağı olacak.

SOSİAD, Chillventa Fuarı’nda 4A. Hol, 4A-201 stantta yer alacak.

Katılımcı forumlarında yeni başlıklar

Uzmanlar tarafından 160’tan fazla sunum içeren üç yerleşik katılımcı forumunda, yaklaşık 90 katılımcı şirket, kuruluş ve dernek, ziyaretçilere çeşitli tematik alanlardan kompakt, uygulamaya dayalı sunumlar yapacak. Salon 4A’daki forumun başlığı “Klima, havalandırma ve ısı pompaları”, Salon 7A “Soğutma teknolojisi” üzerine odaklanıyor ve Salon 9 “Uygulamalar, eğitim ve uygulama kuralları” ile ilgilenen herkesi kendisine çekecek.

Bu yıl eklenen yeni bir forum, 8. Salon’da trend olan bir konuya özel bir bakış getirecek: “Zanaatkarlar için dijitalleştirmeye yönelik pratik bir rehber”. Ticarete dayalı işletmeler, ticari operasyonlarını ve iş akışlarını dijitalleştirme konusunda pratik ipuçları almak için bu forumu izleyebilecek. Diğer bir yeni özellik ise Salon 7A’da sektörden uzmanların yer aldığı Uzman Sohbetleri forumu olacak.

Kursiyerler için özel sunumlar, rehberli turlar

Uzman forumlar tarafından sunulan kapsamlı programın yanı sıra, Chillventa, çeşitli paydaş grupları için etkinlikler de düzenleyecek: Salon 4, Alman Federal Soğutma ve İklimlendirme Teknolojisi Koleji’nin “Yanıcı soğutucu akışkanların kullanımına ilişkin bilgiler (R290)” konulu özel bir sunumunun alanı olacak. Salon 4A’da ayrıca, Avusturya Teknoloji Enstitüsü AIT tarafından organize edilen “Isı pompasına” ayrılmış özel bir teşhir alanı bulunacak. Özellikle soğutma teknolojisi/AC ve havalandırma teknolojisindeki yeniliklere odaklanmak isteyen herkes, kursiyerler için özel bir tur da sunan Gentner Verlag yayınevi tarafından düzenlenen rehberli turlara katılabilecek. Alman Federal Soğutma ve İklimlendirme Teknolojisi Koleji de ayrıca fuar için stajyer turları düzenleyecek.

Chillventa CONGRESS, sektörün geleceğini mercek altında alacak

Fuardan bir gün önce 10 Ekim’de düzenlenecek Chillventa Kongresinde uzman konuşmacılar Ar-Ge, endüstriyel ve yasal mevzuat alanlardaki bilgilerini paylaşacak. Kongrenin ana temaları dört farklı başlıkta incelenecek: Isı Pompası Teknolojileri (İngilizce), Soğutma Teknolojilerinde İnovasyon Günü (Almanca), Veri Merkezleri (Almanca) ve “Isıtma, Serinletme ve Soğutmada Çoklu Geçiş Zorlukları” konulu ASERCOM-EPEE Sempozyumu (İngilizce). Açılış konuşması Avrupa Parlamentosu veya Avrupa Komisyonu’ndan bir konuşmacı tarafından yapılacak. Sempozyum, Avrupa’daki ve dünyadaki mevcut politika çerçeveleri ve düzenlemeler hakkında bilgi sağlayacak.

Chillventa CONGRESS ayrıca sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, döngüsel ekonomi, iç mekan hava kalitesi, ısı pompaları için düşük GWP’li soğutucu akışkanlar, güncellenmiş F-gaz yönetmeliği, REACH ve PFAS gibi konulara da odaklanacak.

E-Bülten Kayıt