Çukurova Isı, Kışın Tasarruflu Isınmak İçin “Şimdi Bakım Zamanı” Diyor

Isıtma sektörünün lider markası Çukurova Isı, “şimdi bakım zamanı” diyerek, endüstriyel tesisleri ve işletmeleri bakıma çağırıyor.
Çukurova Isı, işletmelerde ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatını düşürmek, radyant ısıtma sistemlerinde ilk günkü performansı ve verimi sürdürülebilir kılmak için yaz aylarında periyodik bakımların yapılmasını öneriyor.

Çukurova Isı, işletmelerde ve endüstriyel tesislerde ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatını düşürmek amacıyla yaz aylarında radyant ısıtma sistemlerinde yapılacak; periyodik bakım ve onarımın önemine dikkat çekiyor.

Periyodik bakım enerji israfını önlüyor

Sürdürülebilirliği tüm süreçlerinin merkezine yerleştiren Çukurova Isı; çevreci, verimli ve yenilikçi radyant ısıtma teknolojileri ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtma giderlerinden yüzde 65’lere varan oranda tasarruf sağlıyor. Ancak işletmelerdeki radyant ısıtma sistemlerinin uzun yıllar verimli bir şekilde kullanabilmesi ve israfın önüne geçilmesi  noktasında da periyodik bakım önemine dikkat çekiyor.

Periyodik bakımlar yaz aylarında yapılmalı

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, işletmelerde ve endüstriyel tesislerdeki radyant ısıtıcılarda ilk günkü performansı ve verimi sürdürülebilir kılmak için kışa girmeden yani yaz aylarında periyodik bakımların yapılmasını öneriyor:

“Çukurova Isı’nın yetkili servislerince yaz aylarında radyant ısıtıcılarda yapılacak periyodik bakımla, ileride sistemde yaşanabilecek arızalar erkenden tespit edilerek, daha yüksek maliyetli arızaların önüne geçiliyor. Yılda en az 1 kere yapılan bakım sayesinde radyant ısıtıcılar uzun yıllar ilk günkü gibi verimli çalışıyor. Böylece konfor ve tasarruftan taviz verilmeden ısınmak mümkün hale geliyor. Bu nedenle Çukurova Isı olarak iş ortaklarımıza ‘şimdi bakım zamanı’ diyoruz” dedi.

Osman Ünlü
Çukurova Isı Pazarlama Müdürü

Cihaz temizliği doğalgaz tüketimini düşürüyor

Çukurova Isı’nın alanında uzman olan servis ekipleri tarafından ekonomik fiyatlarla yapılan periyodik bakımlarda; radyant ısıtıcıların genel temizlikleri yapılıyor. Çünkü radyant ısıtıcıların bulundukları ortamdaki toz ve diğer kirleticiler zamanla cihaz içerisinde kirlenmeye ve mekanik aksamların aşınmasına neden oluyor. Bu durum ise cihazın orijinal ayarlarını bozarak hem cihazın ısıtma performansını düşürüyor hem de gaz tüketimini artırıyor. Bakım esnasında gerekli kontroller, temizlik ve ayarlar yapılarak cihazın ilk günkü performansına ulaşması sağlanıyor. Bu sayede doğalgaz tüketimi de azaltılmış oluyor.

Emniyet için de bakım şart

Radyant ısıtma sistemlerinde yapılan bakım, sistemin emniyetli bir şekilde çalışması için de büyük önem taşıyor. Sistemdeki gaz kaçağı kontrolleri yapılarak, can ve mal güvenli sağlanıyor. İşçi Sağlığı ve Güvenliği (İSG) açısından da oluşabilecek riskler ortadan kaldırılıyor. Bu sayede sistemin güvenliği artırılıyor.

Çukurova Smart, periyodik bakım geçmişini dijital ortama taşıyor

81 ili kapsayan geniş servis ağı ile kusursuz müşteri memnuniyeti sunmayı hedefleyen Çukurova Isı, 2021 yılında geliştirdiği “Çukurova Smart” yazılımıyla da tüm periyodik bakım ve onarım çalışmalarının kayıtlarını dijital ortama kaydederek, sektörde fark yaratmaya ve kusursuz müşteri memnuniyeti sunmaya devam ediyor.

E-Bülten Kayıt