Çukurova Isı’nın Fabrikaların Enerji Tasarrufuna Katkısı Büyük!

Türkiye radyant ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, verimli radyant ısıtma teknolojileriyle fabrikaların ısıtmasında yüzde 30 ila 65 enerji tasarrufu sağlayarak, işletme giderlerini düşürüyor.

Dünya genelinde hızla artan enerji maliyetleri sanayi için önemli bir sorun teşkil ediyor. Sanayiciler, enerji harcamalarını düşürmek için tasarruf fırsatlarını değerlendirmeye başladı. İklimlendirme sektörü de tasarruf potansiyeli yüksek olan sektörler arasında yer alıyor. Çünkü dünyada tüketilen enerjinin yüzde 30’u sanayide, sanayide tüketilen enerjinin ise yüzde 80’i ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılıyor. Ancak doğru sistemler kullanıldığında tüketilen enerjiden yüzde 65’lere varan oranlarda tasarruf sağlanıyor.

Goldsun CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcı

Çukurova Isı, doğalgazlı radyant ısıtıcıları ile fabrikalarda enerji verimliliğini maksimize ederek hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyor.

Yüzde 30 ila 65 oranında enerji tasarrufu

Çukurova Isı, 81 ili kapsayan geniş bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu fabrikalara, ısıtma sistemleri konusunda keşiften projelendirmeye, satıştan devreye almaya kadar komple sistem çözümü sunuyor. Isıtma sistemleri, doğru projelendirilen fabrikalar, Çukurova Isı’nın yüksek verimli radyant ısıtma teknolojilerini de kullanarak, klasik sistemlere göre yüzde 30 ila 65 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Çünkü radyant ısıtma sistemlerinde, klasik sistemlerde olduğu gibi transfer elemanlarından kaynaklı ısı kaybı yaşanmıyor.

Fabrikaların ısıtma giderlerini minimumda tutan radyant ısıtıcılar, genel ısıtmanın yanı sıra istenen bölgelerde lokal (bölgesel) ve spot (noktasal) ısıtma da yapabiliyor. Lokal ısıtma ile işletmelerin ek mesai saatlerinde yalnızca ısıtmaya ihtiyaç duyulan bölge veya bölgeler ısıtılarak, tasarruf ve konfor sağlanıyor. İşletmelere yüksek tasarruf avantajı sağlayan spot ısıtmayla da kişisel konfor maksimuma çıkarılarak, personelin ortam şartlarından kaynaklı verim kaybı yaşamasının önüne geçiliyor.

Silversun Borulu Radyant Isıtıcı

Çukurova Isı; Goldsun CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcı, BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcı, Silversun Borulu Radyant Isıtıcı ve Silversun Sıcak Hava Üreticileri ile ısıtmanın güç olduğu; yüksek, büyük ve izolasyonu olmayan fabrikalarda maksimum konfor sağlarken, doğalgaz faturalarından da tasarruf sağlıyor.

Anında ısıtıyor

Kış soğuklarında rahat ettiren teknoloji “Goldsun CPH”, yüksek yüzey sıcaklığı ile anında ısıtma sağlıyor. “Goldsun CPH”, genel ısıtmanın yanı sıra istenen bölgelerde lokal (bölgesel) ve spot (noktasal) ısıtma da yapabiliyor. Böylece işletmeler yalnızca ısıtmaya ihtiyaç duyulan alanda ısıtma yaparak, tasarruf sağlıyor.

Operasyonel maliyetleri düşürüyor

Çukurova Isı; BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcı ve Silversun Borulu Radyant Isıtıcılar ile müşterilerine operasyonel maliyetlerini düşüren çözümler sunuyor.

Borulu Radyant Isıtma Sistemleri ile yüksekliği 6 m ve üzeri olan tesislerde çok kısa sürede ve konforlu bir ısıtma sağlanabiliyor. Bu sistemde radyant borudan nun içerisinde dolaşan gaz, ısısını boruya bırakıyor. Borudan yayılmaya başlayan ışınım, yine boru üzerindeki reflektör vasıtasıyla aşağıya yönlendiriliyor. Hava hareketlerinden etkilenmeden yönlenen ışınlar, makinelere, insanlara ve zemine çarptığı anda ısı enerjisine dönüşüyor ve ısıtma başlamış oluyor. Çalışma prensibi olarak ayrıca bir kazan dairesine ve personele ihtiyaç duyulmaması da işletme giderlerinden tasarruf sağlıyor.

Verimli ve konforlu çözüm

Silversun Sıcak Hava Üreticileriise yüksekliği 6 metreden az olan fabrikalar için verimli ve konforlu çözümler sunuyor. Sistemde herhangi bir ısı merkezine veya kazan dairesine ihtiyaç duymaması da işletmede kolaylık ve tasarruf sağlıyor.

E-Bülten Kayıt