Daha İyi Yoğuşma Kontrolü ve Yüksek Isı Yalıtımının Adresi “İzocam Optiflex”

Yenilenen µ 5000 niteliği ile daha iyi yoğuşma kontrolü sağlayan, İzocam’ın “termoekonomik” olarak tanımladığı İzocam Optiflex; ısı yalıtımına yüksek katkı sunuyor.

Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinde kullanılmak üzere üretilen, elastomerik kauçuk esaslı kapalı gözenekli boru ve levha şeklindeki İzocam Optiflex, uygulandığı yerde dış yüzeyde ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü amacıyla kullanılıyor.

Küresel ısınmanın büyük bir tehlike olduğu günümüzde enerji verimli çevre dostu binalar hem dünyamızın korunması hem de ülke ekonomisi için oldukça önemli. Yüksek ısı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlanmasına katkı sunan çevre dostu ürünler sürdürülebilir yaşam alanları yaratarak; kullanıcıları daha az enerji tüketmeye yönlendiriyor. Yüksek ısı yalıtımı sağlayarak, kullanıcıyı daha az enerji tüketimine yönlendiren İzocam Optiflex de bu açıdan bakıldığında sürdürülebilir yaşam alanlarının yaratılmasına katkı sağlıyor.

BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri açısından enerjinin verimli kullanımı, büyük önem arz ediyor. 17 Kalkınma Hedefinin “Erişilebilir ve Temiz Enerji, Sorumlu Üretim ve Tüketim, Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları, Sanayi Yenilikçilik ve Altyapı, Sağlıklı Bireyler, İklim Eylemi, İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” gibi 8 başlığına doğrudan dokunan İzocam Optiflex, daha çok enerji tasarrufu ile enerji faturalarının azalmasına da katkı sağlıyor.  

Isı yalıtımı ekonomisi açısından bakıldığında, İzocam Optiflex ilk yatırımda daha az maliyetle ısı kazancı elde etmeyi sağlıyor ve tesisatta “Optimum Isı Yalıtımı, Optimum Yatırım Fiyatı” dengesini sunuyor. Bu açıdan bakıldığında da termoekonomik olarak nitelendiriliyor.

Kullanım sıcaklığı -50˚C’den 105˚C’ye kadar olan ve µ 5000 niteliği ile bu sene yenilenen “İzocam Optiflex”  tesisat yalıtımında daha iyi yoğuşma kontrolü sağlıyor. Ürün, CFC içermiyor ve uygulama esnasında ise oldukça esnek yapısıyla uygulama kolaylığı sağlıyor.

E-Bülten Kayıt