Danfoss Türkiye ve Masdaf’dan OSB’lerde Enerji Verimliliği Eğitimi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri markası Danfoss ile Türkiye ve pompa sektörünün öncü markası Masdaf, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) enerji tasarrufu farkındalık eğitimleri gerçekleştirecek.

Artan kentleşme ile birlikte özellikle şehirlerde artan enerji tüketimi ve enerji fiyatları, elektrik faturalarına ciddi oranda yansıyor. Ancak pompa, vana ve frekans konvertörlü sistemlerin doğru uygulanması ile son 2 yılda 3 katına çıkan elektrik maliyetleri yüzde 40’tan fazla oranda azaltılabiliyor. Bu nedenle yüksek verimli, çevre dostu entegre teknoloji ve çözümler büyük potansiyel oluşturuyor. Karbonsuz bir gelecek sağlamak ve Paris Antlaşması’nda belirlenen kriterlere ulaşmak için var gücüyle çalışan Danfoss, enerji tasarrufu farkındalık eğitimlerini artırdı. 

Son 2 yılda 3 kat artan elektrik maliyetlerinin düşürülmesi amaçlanıyor 

Danfoss, pompa sektörünün öncüsü Masdaf işbirliğinde Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) giderek burada teknik eğitimler vermek için kolları sıvadı. Eğitimlerde, OSB’lerde uygulanan işlemler sırasında hidronik dengelemenin ve motorlu vanalardaki oransal kontrolün enerji tasarrufuna olumlu etkisine yönelik farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Söz konusu eğitimlerde elektrik motorlarında kullanılacak frekans konvertörü (Motor sürücü) uygulamalarında doğru ürün seçiminin önemine değiniliyor. Aynı zamanda yatırım maliyetlerinin geri ödeme sürelerini ve son 2 yıl içerisinde 3 katına çıkan elektrik maliyetlerinin nasıl düşürülebileceğine odaklanılarak, en verimli motor sürücü çözümleri gerçek endüstri örnekleri ile anlatılıyor. Böylece sektörün artan elektrik maliyetlerini düşürmesine yönelik yol haritası belirleniyor. İlki Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen eğitimlerin önümüzdeki dönemde diğer OSB’lerde yer alan firmalarla da yapılması planlanıyor.    

E-Bülten Kayıt