DemirDöküm 63 ilde Büyüme Gösterdi

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, iş ortaklarıyla ilişkilerini daha da güçlendirecek buluşmalarına devam ediyor. Pandemi döneminde dijital ortama taşınan ve sonrasında yeniden fiziki bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanan buluşmalara Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan ve Satış Direktörü Fırat İrfanoğlu eşlik etti. İş ortaklarının desteğiyle 2022 yılı itibarıyla 63 ilde kayda değer büyüme oranları elde eden şirket, gerçekleştirdiği buluşmalar ile ilk altı ayın değerlendirmesini yaptı. Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen toplantılarda bölgesel büyüme oranlarına, yeniliklere, günümüzün değişen koşullarına ve beklentilere değinildi.

DemirDöküm, iş ortaklarıyla birlikte sektöre yön verecek adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda firma, bölgesel gelişmeler ve büyüme hedefleri özelinde 330’a yakın iş ortağıyla Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir’de buluşmalar gerçekleştirdi. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan ve Satış Direktörü Fırat İrfanoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen görüşmelerde DemirDöküm’ün ürün gamındaki yeni ürünler, büyüme oranları, kampanyalar, iletişim stratejileri, müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetleri alanlarındaki yenilikler konuşuldu.  Buluşmalarda DemirDöküm’ün 63 ilde kayda değer oranda büyüme elde ettiği iş ortaklarına aktarılırken ilerleyen dönemde de bu başarının devam etmesi için hep birlikte gösterilen gayretin aynı şekilde devam edeceği belirtildi. 

“İŞ ORTAKLARIMIZLA GÜÇLÜ BİR BAĞIMIZ VAR”

DemirDöküm’ün sektörde öncü isim olmaya devam etmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ve günün koşullarını en doğru şekilde analiz ettiklerini belirten Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erol Kayaoğlu, bu yıl özellikle tedarik konusunda önemli bir çaba harcadıklarını aktardı. 

Kayaoğlu, “Önceliğimiz her ne kadar geleneksel iş kolumuzdaki pazar payını artırmak olsa da yeni pazarlara girmek ve buralardaki varlığımızı güçlendirmek de bizim için önemli. Bu nedenle özellikle tedarikten, üretime, kaliteden satış pazarlama uygulamalarına kadar tüm zincirde bir adım sonrasını öngörerek hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede 81 ilin 63’ünde kayda değer bir büyüme oranı elde ettik. İş ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda yılın ilk altı ayının verilerini değerlendirdik. Ürünler özelindeki büyüme oranlarını il bazında ve Türkiye genelinde inceledik. Mevcut konumumuz ve gelecek dönem çalışmalarımız özelinde takvimlerimizi güncelledik. Isı pompası, kaskad, VRF ve kontrol cihazları alanında gelişim hedefimiz devam ediyor. Kombi ve klimada elde ettiğimiz başarı oranları yüzümüzü güldürüyor. Tüm bunlara ek olarak ürün gamımıza yeni ürünler ekleyerek ilerliyoruz. Tüketicinin her zaman yanında olduğumuzu günün koşullarına uygun geliştirdiğimiz ürünlerle ve fark yaratan hizmetlerimizle gösteriyoruz” dedi. 

Kayaoğlu DemirDöküm’ün oldukça yüksek büyüme oranları yakalamasında iş ortaklarının önemli bir paya sahip olduğunu ifade ederken, “Satış ağımızın yaygınlığı ve kalitesi bugün hedeflerimize ulaşmamızın birinci destekçileri arasında. İş ortaklarımızla çok güçlü bir bağımız bulunuyor. Onlara her koşulda destek olacağımızı taahhüt ediyoruz. Bu sözümüz doğrultusunda online ve fiziki toplantılarımızı sürdürdük. Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir bölge toplantılarımızda da verdiğimiz sözü bir kez daha tuttuk. Toplantılarımızda başta DemirDöküm’ü, sonrasında iklimlendirme sektörünü, büyüme oranlarımızı, planlarımızı, gelecek hedeflerimizi konuştuk ve iş ortaklarımızın bizlerden beklentilerini tek tek dinledik. İş ortaklarımız ile birbirimizi dinleyerek ve anlayarak yaptığımız bu paylaşımlar başarımızın ardındaki en önemli unsurlardan biri.”

“2022 YILINA AGRESİF BİR BÜYÜMEYLE GİRDİK”

DemirDöküm’ün 2022 yılına agresif bir büyüme ile giriş yaptığını ve devam eden uygulamalarıyla da bu büyümeyi desteklediğini aktaran Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, “Öncelikle pandeminin beraberinde getirdiği ve uzun bir süre tüm sektörleri etkisi altına alan belirsizliklerin üstesinden gelmiş durumdayız. Bu belirsizliği, o dönemin koşullarına hızlı bir şekilde uyum sağlayarak aştık ve geçtiğimiz iki yılda pandemiye rağmen kayda değer bir büyüme elde ettik. 2022 yılında da elde ettiğimiz bu başarıyı sürdürdük. ademiX ve vintomiX ürünlerimizin lansmanlarını gerçekleştirdik. Global, sektörel ve sosyal trendlere uyum sağladık. Kampanyalarımızı, müşterilerimizi dinleyerek hazırladık. Gelecek dönem projelerimiz için yatırımlar gerçekleştirdik. Stratejik bir şekilde ilerleyerek hem tüketicimizin hem de iş ortaklarımızın memnun kalacağı bir yolda birlikte yürüdük. Bölgesel iletişim toplantılarımızla da bu birlikteliği güçlendirmeye devam ediyoruz. İş ortaklarımızla kurduğumuz güçlü bağ sayesinde satış hedeflerimizin üzerine çıktık ve çıkmaya da devam edeceğimize inanıyoruz. Bizler DemirDöküm olarak iş süreçlerimizin her aşamasını bir bütün olarak görüyor ve bu kapsamda hareket ediyoruz” dedi.  2022’ye ürün kategorisinde tüketicinin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan güçlü bir yenilenme ile girdiklerini ve bu adımlarla pozitif ayrıştıklarını belirten Atan: “Pazarlama alanında uyguladığımız iletişim bizleri tüketicimize bir adım daha yaklaştırdı. Müşteri deneyimine 360 derecelik bir projeyle destek verdik ve satış sonrası hizmetlerimizi her zaman bir adım ileriye taşıdık. Tüm bu çabalarımız sonunda yüzde 90’ın üzerindeki müşteri memnuniyeti seviyemizi geliştirerek koruyoruz. Bu olumlu tabloda iş ortaklarımızın özverisi ve çabası çok önemli bir yerde. İlerleyen dönemlerde de aynı motivasyonla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu. 

E-Bülten Kayıt