Doğru Pabuç, Doğru Çene ve Doğru El Aleti

Bağlantı elemanlarında, mekanik, hidrolik ve elektro-hidrolik el aletlerinde sektörün üst segment markası olan Klauke, 2021 yılı itibarı ile Türkiye pazarına ve ihracat yaptığı ülkelere ürün portföyünü, Kardeş Elektrik güvencesi ve kalitesi ile sunuyor.

Yüksek müşteri memnuniyeti

Klauke’nin Türkiye’deki resmi distribütörü ve yetkili servis sağlayıcısı olan Kardeş Elektrik, ‘’doğru pabuç, doğru çene ve doğru el aleti ile sıkılmalıdır’’ sloganı ile yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaya devam ediyor.

Bakır, SKP, alüminyum SKP, DIN Norm SKP, açılı SKP gibi her tip pabucu sıkan (markadan bağımsız olarak) ve her tip pabuç için tasarlanan çenelerle kullanılan Klauke el aletleri uygulamada sunduğu kolaylıkla yüksek müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Çene ve pabuç birbiri ile uyumlu olmalı

Kablo pabuçlarının doğru sıkılması için doğru el aletinin seçilmesinin yanında çene ve pabucunda birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Sektörde en sık karşılaşılan problemlerden biri de en ucuz pabucun seçilmesi, en iyi el aletinin alınması ve pabucun iyi sıkıldığı düşüncesi oluyor. Ancak ucuz tip seçilen pabucun ilgili standartlara uymaması ve uygun olmayan yani küçük çene ile sıkılması nedeniyle el aletinin ömrü azalıyor. Ve bu durum sonuç olarak el aletinin marka değerini olumsuz etkiliyor.

El aletinin hatalı kullanımı yedek parça ömrünü kısaltıyor

Uygulama esnasında en çok karşılaşılan durum ise el aletinin hatalı ya da yanlış kullanılması oluyor. Bunların başında da çeneleri takmadan cihazı çalıştırıp, sıkma işleminin yapılması geliyor. Bu durumda da çene tutucular deforme oluyor ve yedek parça ömrü de kısalıyor. Çelik özlü alüminyum iletken (ACSR) koduna sahip Klauke el aleti ile ince telli kablolar kesilmiyor, kesilmesi durumunda, kesme esnasında ince kablonun telleri bıçak arasına sıkışarak bıçağa zarar veriyor. Klauke sıkma aletinin 35 mm’lik kesite sahip pabucunu, 35 mm’lik çene ile sıkmak gerekiyor. 35 mm’lik kesite sahip kablo pabucu, 25 mm’lik çene ile sıkmak veya DIN normu pabuçları, standart tip çene ile sıkmak ciddi bir hataya neden oluyor.

CF serilerinde; cihazın basıncını, sıkma/kesme sayısını ve hataları görmek mümkün

Kullanımı ve uygulama aşamalarını tüm ayrıntılarıyla düşünen Klauke, kullanıcının konforunu da gözeterek Klauke’ye özel CF serisi modernize edilmiş cihazlarını kullanıcıların hizmetine sunuyor. Yenilenmiş Klauke CF serilerinde var olan ekran sayesinde, cihazın basıncı, sıkma/kesme adet sayısı ve hata kodlarını görme imkânı sağlıyor.

Bluetooth aracılığıyla i-Press uygulaması

Klauke Next Generation (Yeni Nesil) özellikli el aletleri ile de Bluetooth aracılığıyla i-Press uygulamasına bağlanıp, kapsamlı işlev yelpazesini kullanabilirsiniz. El aleti ile ilgili önemli bilgileri ekrandan okuyabilir, sıkma ve kesme işlemlerinizle ilgili tüm bilgileri kayıt edebilirsiniz. İşiniz tamamlandığında da tüm bilgileri özet olarak yazdırabilir ve kayıt edilmiş tüm bilgileri bir rapor şeklinde hazırlayabilirsiniz.

Dünya standartlarının ön gördüğü elektriksel sertifikalara sahip

Klauke cihazlar, Dünya standartlarının ön gördüğü elektriksel sertifikaların hepsini  almış ve kullanacağınız alanda da gelişen teknoloji ve büyüyen rakipler karşısında istenilen talepleri, en uygun ve en güvenilir şekilde yerine getiriyor. Klauke cihazlar, daha az kuvvetle, daha hızlı, daha hassas ve daha basit çalışma imkanı sunmak üzere tasarlanıyor.

Klauke el aletleri, %33 daha az kuvvet harcayarak işinizi daha kolay yapmanızı sağlıyor.

Klauke’de marka ve model fark etmeyen kesme/sıkma cihazlarında kabloya uygun seçilen doğru kesme aleti ya da pabuç için seçilen doğru pabuç sıkma cihazı ve buna uygun seçilen doğru çene eşleşmesi en önemli konular arasında yer alıyor.

Yapılan işte emniyeti ve güvenliği ön planda tutarak, uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen ve test edilen Klauke marka cihazlar tercih ederek, işinizin daha kısa sürede, daha emniyetli ve kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz.  

E-Bülten Kayıt