Elektrik Malzemeleri Sektöründe Yeni Hedef Yenilenebilir Enerji

Yenilenebilir enerjinin tüm dünyada kendini hissettirmesi elektrik malzemeleri sektörünü de harekete geçirdi. Ar-Ge çalışmalarını hızlandıran sektör temsilcileri, enerji santrallerinden enerji panolarına ve elektrikli araçlara kadar geniş bir alanda hizmet vermeye hazırlanıyor. Yenilenebilir enerjinin sektöre yeni iş fırsatları sunduğunu belirten Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, sektörün bu dönüşümden geri kalmasının mümkün olmadığını ifade ederek, artık yeni trendin bu yönde olduğunu vurguladı.

Dünyada fosil enerji kaynaklarının hızla tükendiğini ve bu süreçte bütün dünyanın ortak akıl ile hareket ederek, yenilenebilir enerjiye yöneldiğini kaydeden Sigma Elektrik Genel Müdürü Murat Akgül, bu süreçte yenilenebilir enerji ürünlerinin yoğun talep gördüğünü söyledi. Sektörün bu dönüşümden geri kalmasının mümkün olmadığını dile getiren Murat Akgül, “Biz ürettiğimiz ürün grupları arasında yenilenebilir enerji panolarından enerji santrallerine kadar kullanılacak birçok ürünü ürün portföyümüze ilave ettik. Ar-Ge departmanımız çalışmalarına devam ediyor. Hali hazırda bu ürünlerimizi pazara sunmaya başladık.  Bu ürün gruplarına talep hızla arttığı için bizler de çalışmalarımızı arttırdık” dedi.

Güçlü know – how’a sahip olan kazanıyor

Yenilenebilir enerji ürünlerinin kendi içinde bazı değişkinleri olduğuna dikkat çeken Murat Akgül, “Sigma Elektrik olarak uzun yıllardır şalt sektöründe üretim yapan bir firma olduğumuz için güçlü bir know – how’a sahibiz ve bunu şimdi de yenilenebilir enerji alanındaki ekipmanların üretiminde kullanıyoruz. Bu nedenle sektörümüzde değişen, gelişen her yeni alanda olduğu gibi sürece kolay bir şekilde adapte olabiliyoruz. Sigma Elektrik olarak biz özellikle GES sistemleri ve diğer yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanılan tüm şalt ekipmanlarını; maksimum operasyon güvenliği ve maksimum korumayı garanti edebilecek teknolojide ve uluslararası standartlara uygun yapıda tasarlıyor ve üretiyoruz” diye konuştu.

“Elektrikli araç şarj istasyonları için de ürünler geliştiriyoruz

Elektrikli araçların şarj istasyonlarına yönelik ürünler geliştirdiklerinden de söz eden Murat Akgül,

“Biliyorsunuz her yenilik yeni bir pazar oluşmasını sağlıyor. Elektrikli araçlar ile birlikte tüm dünyada hızla artan şarj istasyonu ihtiyacına paralel, bu istasyonlarda kullanılan birçok ekipman bizler gibi birçok üretici firma için yeni pazar olarak ortaya çıkıyor. Tabii bizim de üretici firma olarak bu pazarın kullanımına sunmuş olduğumuz ürünlerimiz mevcut. Hali hazırda yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ile bunların sayılarını arttıracağız. Hep söylediğimiz gibi; biz elektriğin olduğu her yerdeyiz” dedi.

E-Bülten Kayıt