Elektromekanik Askı ve Destek Sistemleri El Kitabı’nın Tanıtım Webinarı Gerçekleşti

15 Haziran Salı günü Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği ve Makina Mühendisleri Odası iş birliğiyle Elektromekanik Askı ve Destek Sistemleri El Kitabı Tanıtım Webinarı gerçekleşti. MTMD YK Üyesi, MTMD 6. Dönem YK Başkanı İrfan Çelimli moderatörlüğünde TMMOB, Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener webinar açılış konuşmasında, MTMD Yönetimi’ne ve kitabın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, sektöre ve mühendislik mesleğine fayda sağlayacak bu tür ortak çalışmaların değerine değindi.

Ardından MTMD 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Biner yaptığı açılış konuşmasında, kitabın hazırlanmasında emek verenlere teşekkür ederek, bu çalışmanın sektörde önemli bir eksiği gidereceğine olan inancını ifade etti.

Daha sonra kitabı hazırlayan/derleyen Serdar Uzgur, kitap hakkında genel bilgilendirme yaptı, kitabın yenilikçi ve interaktif yapısından söz etti. Kitabın ana bölümlerine ve askı ve destek sistemlerinin genel sınıflandırması gibi kitap içeriğindeki başlıklara dikkat çekti. Hesaplamalarda katkı veren firmalara teşekkür etti.

MTMD Onursal ve Yayın Komisyonu Üyesi İbrahim Karakaş, kitabın sektöre sağlayacağı katkıları belirtti.

MTMD Genel Sekreteri Gürkan Arı, gerçekleşen şartname çalışmalarından söz etti. Boru ve Kanal Askı Destek Sistemleri Genel Teknik Şartnamesi’nin çalışmalarının devam ettiğini belirten Arı, hesapların formül ve yöntemleri kapsamasına dikkat çekerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra İrfan Çelimli, yayının ücretsiz olmasını değinerek 3 yıl içinde yayında herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti. Ayrıca kitaba reklam ve bilgi desteği sağlayan firmalar ile emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Oturumun son bölümünde, katılımcılardan gelen sorular konuşmacılar tarafından yanıtlandı.

Aşağıdaki linkler üzerinden kitaba ulaşabilirsiniz.

Flipbook formatı: https://www.mtmd.org.tr/kitap/ElektromekanikAskiveDestekSistemleriElKitabi/

PDF Formatı: https://mtmd.org.tr/data/mtmd2017/upload_download/MTMD_EAD.pdf

E-Bülten Kayıt