Enova, “Top Brand PV Seal” Ödülüne Layık Görüldü

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da pazar lideri Enova, küresel çapta tanınmış araştırma enstitüsü EUPD Research ve ileri gelen işbirliği ve bilgi platformu Joint Forces for Solar Global (JF4S) tarafından verilen,uluslararası PV sektörünün en tanınan, en prestijli ödülü olan “Top Brand PV Seal”e layık görüldü.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri –Haziran 2022 – Enerji yönetimi ve çoklu teknik hizmetlerde bölge lideri Enova, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki faaliyetleriyle her yıl yerel ve bölgesel seviyede sektörün lider firmalarını tespit etmek ve öne çıkarmak için bağımsız pazar analizi yürüten küresel çapta tanınmış araştırma enstitüsü EUPD Research ve ileri gelen işbirliği ve bilgi platformu Joint Forces for Solar Global (JF4S) tarafından verilen 2022 “Top Brand PV Seal” ödülüne layık görüldü. 

Dünya çapında yüzlerce sistem kurucusuyla yapılan “Küresel PV Sistem Kurucuları İzleme” anket sonuçlarına istinaden EUPD Research tarafından verilen “Top Brand PV Seal” ödülü, güvenilirliği ve dürüstlüğü temsil etmesiyle uluslararası PV sektörünün en tanınan ve en prestijli ödülüdür. Enova bu yıl, uçtan uca güneş enerjisi hizmetleri sunan şirketlerin yarıştığı Güneş Enerjisi Mühendisliği, Satın Alma ve İnşaat (EPC) kategorisinde “Top Brand PV Seal” ödülünü kazandı. 

Enova CEO’su Renaud Capris, söz konusu ödülle ilgili şunları söyledi: “Enova’nın entegre enerji ve tesis yönetimi hizmetlerinde sürdürülebilirlik ortağı olarak öncü rolünü ortaya koyan bu ödüle layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. ‘Top Brand PV Seal’ ödülü, yerel ve bölgesel pazar gelişimine katkımızın bir göstergesi olup, müşterilerimizin ekibimize duyduğu güveni tasdikler niteliktedir. Enova, müşteri odaklı, gücünü kalitesinden alan sürdürülebilir iş modeliyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde pazar lideri konumuna yükseldi. Bu ödül, yerel ve bölgesel pazarlardaki kesintisiz gayretlerimizi ve performansımızı taçlandırdı.” 

Enova halihazırda BAE, Umman, Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Mısır ve Lübnan dahil Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 35’in üzerinde güneş enerjisi EPC projesini yürütüyor. Türkiye’de ise son zamanlarda iki yeni projeyi yürürlüğe koydu. Bunların ilki, Tunceli’de Munzur Su su şişeleme firmasında 6.000 metrekare üzerine kurulacak 1,1 MWp kapasiteli 2.445 fotovoltaik panelden oluşan çatı üzeri güneş enerjisi PV tesisi. Müşterinin enerji ihtiyacının yüzde 46’sını karşılayan proje, her yıl yenilenebilir kaynaklardan 1,4 GWh enerji üreterek CO2 salınımını yılda 700 ton azaltıyor. Diğer proje ise, Sakarya’da bulunan Kalibre Alüminyum için 5.410 metrekare üzerine kurulacak, 2.489 fotovoltaik panelden oluşan 1,42 MWp kapasiteli çatı üzeri güneş enerjisi PV sistemi. Müşterinin enerji ihtiyacının yüzde 30’unu karşılayan bu proje, her yıl yenilenebilir kaynaklardan 1,5 GWh enerji üreterek CO2 salınımını yılda 750 ton azaltıyor.

EUPD Research’ten Markus A.W Hoehner ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “EUPD Research, PV pazarındaki aracıların ve son kullanıcıların algılarının ölçümü ve analizinde yirmi yılı aşkın deneyime bir sahip. Güneş enerjisi sektöründe dünya çapında önde gelen sertifikalandırma kurumu olarak tanınıyor. Araştırmamız Enova’nın Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde önde gelen PV markalarından biri olduğunu ortaya koyarken, firmanın yerel pazar gelişimine olağanüstü katkılarını da belgelendiriyor. Enova’yı bu gurur verici başarısından ve dünya çapında iş ortaklarının ve müşterilerin beklediği yüksek standartlara örnek teşkil etmesinden ötürü kutluyor ve durmak bilmeyen ilerleyişinde başarılar diliyoruz.”

Entegre enerji ve çoklu teknik hizmetlerde uzman Enova, müşterilerine finansal, operasyonel ve çevresel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak kapsamlı ve performansa dayalı enerji ve tesis yönetimi çözümleri sunuyor.

E-Bülten Kayıt