Erinç Çelik, İSKİD’de Havalandırma Komisyonu Başkanı Oldu

Türkiye’de 1950’lerde başlayan klima ve soğutma sektöründe 100’ün üzerinde üye sayısı ile pazarın yüzde 90’ını temsil eden İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD), Havalandırma Komisyonu Başkanını belirledi. İSKİD bu göreve Isıtma, soğutma ve iklimlendirme (HVAC) sanayisinin öncüsü Bomaksan’da başarılı çalışmalarıyla öne çıkan Satış ve İş Geliştirme Direktörü Erinç Çelik’i seçti.

Türkiye yetkili temsilcilerinin bir araya gelerek iklimlendirme sektörünün gelişmesi ve uluslararası rekabette öne geçmesine yönelik faaliyetleriyle öne çıkan İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) Havalandırma Komisyonu Başkanını belirlemek üzere seçime gitti. İklimlendirme, soğutma ve klima sektörünün büyük bir oranını tek bir çatı altında toplamayı başaran kuruluşun Havalandırma Komisyonu Başkanı Bomaksan’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Erinç Çelik oldu.

 “Sektörümüzü daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum”

Havalandırma Komisyonu Başkanı olmaktan dolayı gururlu olduğunu ifade eden Erinç Çelik sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin ısıtma, soğutma klima ihtiyaçlarının karşılanması sırasında çevreye duyarlı ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak faaliyetleriyle öne çıkan İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği’nde bu görevin sorumluluğunu almaktan dolayı oldukça mutlu ve gururluyum. Bomaksan olarak aynı vizyonu paylaştığımız bu kuruluşla sektörümüzü daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.”

Bomaksan ve İSKİD’den sektör için önemli bir adım

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümden mezun olduktan sonra ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe uzun yıllardır, sektörün öncü firmalarında satış, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında çalışarak ve yöneticilik yaparak faaliyetlerini sürdüren Erinç Çelik, Bomaksan’da “Herkes için Temiz Hava” idealini daha geniş kitlelerle buluşturma hedefiyle, Bomaksan Satış ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmakta. Son olarak İSKİD’in Havalandırma Komisyonu Başkanlığını da üstlenen Çelik, derneğin yönetiminde fark yaratacak.

E-Bülten Kayıt