Erkan Koleji’nin de İklimlendirme Sistemlerindeki Tercihi “DOĞU”

1988 yılında kurulan Özel Erkan Eğitim Kurumları, Erkan Koleji ile Adana’da eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. Bilgiyi teknoloji ile destekleyen kurum, 32 yıllık tecrübesi ile anaokulundan üniversiteye kadar kapsamlı eğitim hizmetleri sunuyor.

Akademik çalışmaların yanında sosyal ve sportif çalışmalara büyük önem veren Adana Erkan Koleji’nin iklimlendirme sistemlerindeki tercihi “Doğu İklimlendirme” oldu. Doğu İklimlendirme, binanın genel kullanım alanlarında ki temiz hava ihtiyacını Çatı Tipi Paket Klima Üniteleri ile yüzme havuzu mahallindeki nem alma ihtiyacını ise Paket Tipi Havuz Nem Alma Santralleri ile karşılıyor. Ayrıca atık ısının geri kazanımı için tasarlanan Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazları ile havanın şartlandırılmasında harcanan enerjiyi en aza indiriyor.

Doğu İklimlendirme, mahallerin ısıtma, soğutma ihtiyacına göre 8 farklı modelde ve 30-180 kW kapasite aralığında üretimini gerçekleştirdiği, ERP 2021 regülasyonuna tam uyumlu, en az %73 ısıl verimliliğe sahip, tamburlu ısı/enerji geri kazanım eşanjörü ile taze hava ve dönüş havası arasında atık ısının geri kazanımını sağlayarak yüksek enerji verimliliğine ulaşan “Çatı Tipi Paket Klima Üniteleri” ile Adana Erkan Koleji’nde de yerini aldı.

E-Bülten Kayıt