ETNA’dan 2000 GPM Kapasiteli UL Onaylı Split Case Yangın Pompaları

46 yılı aşkın üretim tecrübesi, uzman satış ve satış sonrası hizmetler kadrosu ile ETNA; ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim kalitesi ve ihracat odaklı büyüme stratejisi sürdürmekte, yeni pazarları ETNA kalitesi ile tanıştırmaktadır. Bu kapsamda 500-2000 gpm debi ve 80-288 psi basınç aralığındaki ESC serisi bölünebilir gövdeli (split case) pompalarına UL448 “Standard for Centrifugal Stationary Pumps for Fire- Protection Service” onayı alarak daha yüksek kapasiteli yangın pompası taleplerine cevap verme imkânı elde etmiştir.

UL nedir?

ABD merkezli Underwriters Laboratories Inc. (UL), ürün güvenirliği konusunda standartlar hazırlayan ve bu standartlar kapsamında malzemelerin, ürünlerin, yapıların, tesislerin, proseslerin veya sistemlerin güvenirliğini test eden bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kuruluşudur. UL, yapı malzemeleri, enerji, yangın sistemleri, aydınlatma, plastik ve bileşenleri, tel ve kablolar, sıhhi tesisat ürünleri ve su sistemi bileşenlerini elektrik, yangın ve yaralanma risklerine karşı bilimsel olarak değerlendirir ve test eder. UL’in resmi internet sitesinde (www.ul.com ) ürün sertifikalarının bulunduğu bir rehber (UL Directory) bulunmaktadır ve bu rehberde UL sertifikalı tüm ürünlere ve bu ürünlerin üreticilerine yer verilmektedir.

UL 448 Standardı

UL 448 standardı, yangın sistemlerinde kullanılan pompaların tasarım ve test koşullarını tanımlar. NFPA 20 “Yangın Sistemleri için Pompaların Kurulumu” standardı UL 448’in temelini oluşturmakla beraber UL 448’in gereksinimlerinde NFPA 20 standardına göre farklılıklar mevcuttur.

Yeniliklere öncülük eden ETNA, gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunuyor. 46 yılı aşan üretim ve sektör tecrübesi ile ETNA, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor.

E-Bülten Kayıt