FANUC Roboshot ile % 70’e Varan Enerji Tasarrufu

Donanım ve yazılım için her bir önemli bileşeni kendi bünyesinde geliştiren ve üreten tek şirket olarak fabrika otomasyonuna yön veren FANUC, tamamen ve sadece gerektiğinde elektrikle çalışan Roboshot ile enerji tasarrufunu mümkün kılıyor. Döndürme ve frezelemenin son CNC hassasiyeti teknolojisini alıp elektrikli plastik enjeksiyon makinesine uygulayan Roboshot, yüksek verimli servo motor teknolojisi sayesinde geleneksel hidrolik makinelere kıyasla % 70’e kadar daha az enerji tüketiyor.

Bilgisayarlı sayısal kontrol ekipmanı geliştirmede ki tecrübesiyle robotikleşmenin öncüsü olan Japonya merkezli FANUC, enerji verimliliğini düşünen çözümleriyle üretim süreçlerine yenilikçi yorumlar getiriyor. Üretim tesislerinde enerji verimliliği ve sürdürülebilirliği iyileştiren Roboshot; tutarlı ve yüksek kaliteli parçaları büyük miktarlarda üretmek açısından yüksek derecede hassasiyet ve düşük çevrim süresi sağlıyor. 15-20 yıl boyunca yüksek verimle çalışan Roboshot modelleri, sarf malzemeleri için yapılan yıllık 200 € altı harcamayla potansiyel olarak piyasadaki en düşük mülkiyet maliyetini sunuyor.

Hidrolik yağ kullanımını tamamen ortadan kaldırıyor

Tamamen elektrikle çalışan Roboshot, aynı boyuttaki hidrolik makineyle kıyaslandığında bu makinelerin soğutma gereksinimleri hesaba bile katılmadan % 70’e kadar daha az elektrik tüketiyor. Yalnızca gerektiğinde elektrik tüketimi gerçekleştiren Roboshot, aynı zamanda yeniden elektrik üretme kabiliyeti gösteriyor. Sistemde bir eksen yavaşlamaya geçtiğinde kullanılan enerji, güç kaynağına geri dönerek genel tasarrufa katkı sağlıyor. Hava soğutmalı motorlara sahip olan Roboshot, su tüketimini minimuma indirmesinin yanı sıra hidrolik yağ kullanımını ortadan kaldırarak sürdürülebilirlik açısından işletmelere avantaj sağlıyor.

15-20 yıl sorunsuz çalışma, sınırsız bakım hizmeti

Farklı fonksiyonların yerine getirilmesi için motorları eş zamanlı olarak çalışabilen paralel harekete sahip Roboshot, bu özelliği sayesinde üretkenliği artırıyor. İlk günkü verimini koruyarak 15-20 yıl sorunsuz şekilde çalışan Roboshot, aynı zamanda 20 yıl sonra ihtiyaç duyulduğunda FANUC’un geniş servis ağı, rakipsiz parça bulunurluğu ve sınırsız bakım hizmetiyle çalışma verimini kaybetmiyor.

E-Bülten Kayıt