GF Hakan Plastik’ten Geleceği İnşa Edenlere GF Aquasystem PP-RCT

Çevresel Ürün Beyanı ile her şey kayıt altında

Zorlu koşullara karşı uzun ömürlü olması, daha az plastik malzeme kullanımı ile karbon ayak izini azaltması ve %100 geri dönüştürülebilmesi gibi özellikleri PP-RCT’yi geleceğin tesisat malzemesi yapıyor. GF Aquaystem PP-RCT Boru Sistemi, yeni nesil ham maddesi ve üstün özellikleri ile sadece yapılara değil, geleceğin şekillenmesinde de rol üstleniyor.

GF Aquasystem PP-RCT, GF Hakan Plastik’in sürdürülebilir üretim ve tüketim kalıplarını sağlamak üzere sürdürdüğü çalışmalar sonucunda uluslararası geçerliliğe sahip EPD (Çevresel Ürün Beyanı) sertifikası ile bu özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

EPD yani Çevresel Ürün Beyanı, ürünlerin yaşam döngüleri boyunca ortaya çıkan çevresel etkilerin, şeffaf ve karşılaştırılabilir bir biçimde iletişimini sağlayan, bağımsız doğrulanmış ve tescil edilmiş belgedir. Bu belge ile GF Aquasystem PP-RCT, ISO 14025 ve EN 15804A1+A2 gerekliliklerini yerine getirerek çevresel etkilerini kayıt altına almış oluyor.

Daha’sı var

Özel bir kristallenme işlemi uygulanarak üretilen GF Aquasystem PP-RCT Boru Sistemi, bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında uygulanabiliyor. Üstün özellikleri sistemlerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde oluşturulmasında pek çok avantaj sunuyor.

Yüksek sıcaklıklara dayanım özelliğine sahip PP-RCT borular, aynı et kalınlığındaki PP-R borulara göre (SDR7,4 borular ile karşılaştırıldığında) 60°C’de %25, 70°C’de %60, 80°C de ise %78 daha yüksek çalışma basıncı imkanı sağlıyor.

Daha geniş iç çap ile daha yüksek akış performansı yakalayan PP-RCT Boru Sistemi, bu ince cidarlı yapısı ile toplam mekanik tesisat ağırlığının daha hafif olmasına katkıda bulunuyor. Daha az plastik kullanılarak d20-d160 mm çap aralığında üretilen borular, %36’ya kadar tesisat ağırlığının daha az hesaplanmasında etkili oluyor. Bu özellikleri, hem boru üretiminde hem de boruların binaya taşınmasında daha az malzeme kullanımı anlamına geliyor.

Daha uzun kullanım ömrü sunan PP-RCT Boru Sistemi, bina ömrü ile birlikte performans göstermesi ve sürekli değişim gerektirmemesi ile üretim, ham madde ve enerji verimliliği de sağlıyor.

GF Aquasystem PP-RCT ile daha iyi bir geleceğe…

E-Bülten Kayıt