GF Silenta Extreme’e Altın Çekül Ödülü

GF Hakan Plastik, 1973 yılından beri yayımda olan Türkiye’nin ilk ve tek malzeme kataloğu YAPI KATALOĞU çatısı altında, 27.kez hayat bulan “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde GF Silenta Extreme ürünü ile Yapıda Yenilikçi Ürün Yapı Kataloğu Özel Ödülü‘ne layık görüldü!

Yapıda Yenilikçi Ürün, Fikir ve Sektörel Pazarlama olmak üzere 3 ana kategoride sahiplerini bulan Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde ödül kazanan GF Hakan Plastik, yenilikçi ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

GF Silenta Extreme, yangın regülasyonlarına tümüyle uygun, polipropilen bazlı ve halojen grubu elementleri içermeyen formülasyonu ile Türkiye’de sektöründe tek olma özelliğine sahip bulunuyor. Yanmaya karşı oldukça dayanıklı bir performans sergilemesine (EN 13501’e göre B-s1; d0) ek olarak, hem üretiminde hem de yanma esnasında, doğaya en çok zarar veren sera gazlarından olan kloroflorokarbon (CFC) gazları açığa çıkartılmasının da önüne geçiyor.

GF Hakan Plastik sessizlik kelepçeleri ile EN14366 standardına göre göre 4 l/sn’de 18 dB(A) ses performansına sahip bulunuyor. Silenta Extreme, pürüzsüz yapıya sahip iç katmanı ile mükemmel akış performansı; yüksek moleküler yapıya sahip orta katmanı ile ses dalgalarını emilim; dayanıklı dış katmanı ile ise yüksek sıcaklık ve darbelere dayanım sergiliyor.  ISO 14025 / 21930 ve EN 15804A1+A2 gerekliliklerini yerine getirerek EPD Belgesi alan sistem, çevresel etkilerini de kayıt altına almış bulunuyor.

13 Ocak 2022 Perşembe akşamı gerçekleşen törende ödülü GF Hakan Plastik adına Ürün Yönetimi ve İnovasyon Müdürü Ozan Kovancı, mimar Ayşe Hasol’un (Has Mimarlık) elinden aldı. Ödül töreni sonrasında, ödül alan ürünler ALTIN ÇEKÜL Ödülleri sergi açılışında tüm davetlilerin beğenisine sunuldu. 14-28 Ocak 2022 tarihleri arasında, “AURA İstanbul”da tüm ziyaretçilere açık olacak sergi, hafta içi saat 10-18 arasında görülebilecek. Ayrıca ALTIN ÇEKÜL Ödülleri resmi web sitesinden de ödül alan ürünler ve projeler incelenebilecek: www.altincekul.com

E-Bülten Kayıt