Güneş ile Kesintisiz Güç Kaynağı Güçlerini Birleştirdi!

Sürdürülebilirlik bakış açışıyla çalışan günümüz şirketleri, fosil yakıtlar yerine güneş enerjisini kullanarak enerji maliyetlerini minimize ediyorlar. Sürdürülebilirlik bakış açısını DNA’sına kodlayan İnform, 41 yıllık tecrübesiyle 2009 yılında başladığı ÇATI uygulamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumlarına her geçen gün artan bir ivmeyle devam ediyor. Kesintisiz Güç Kaynağı üretiminde lider konumdaki İnform, Ar-Ge mühendislerinin geliştirdiği SolarUPS ile sektörü yeniden şekillendiriyor.

90’lı yıllarda çevre bilincinin ortaya çıkmasıyla üretim ve tüketiminin çevre ve doğal kaynaklar üzerinde yerel, bölgesel ve küresel seviyede doğrudan olumsuz etkilere neden olduğu anlaşıldı ve sürdürülebilir bakış açısıyla çalışan firmalar ‘temiz enerji’ kullanmaya başladı. Bu noktada sınırsız enerji kaynağı güneşten faydalanmaya başlayan şirketler, yüzünü yenilenebilir ve temiz enerjiye çevirdi. Kesintisiz Güç Kaynağı üretiminde lider konumundaki İnform, Güneş enerjisi sektörünün ihtiyaç duyduğu bir çok özelliği Kesintisiz Güç Kaynaklarına entegre etti. Solar inverter, charger, ess, ups gibi farklı çalışma modları olan cihazların hepsi tek bir cihazda toplandı. SolarUPS adı verilen yeni tip Kesintisiz Güç Kaynağı sektörün büyük ilgisini çekmektedir.

İnform, 41 yıllık tecrübesiyle 2009 yılında başladığı ÇATI uygulamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumlarına her geçen gün artan bir ivmeyle devam ediyor. Bugüne kadar GES uygulamalarını Türkiye’nin 81 ilinde 1200’den fazla farklı noktada gerçekleştiren İnform, 2020 sonu itibariyle 60MW’ın üzerinde Anahtar Teslim proje gerçekleştirerek gücünü ortaya koyuyor. Otopark çatısı, spor salonu çatısı, konut çatısı, su deposu çatısı, fabrika çatısı, barınak çatıları gibi uygulamaların yanında arazi kurulumları da gerçekleştiren İnform, off grid sistemlerde de karavan üzeri, park aydınlatma, arıcılar, deniz taşıtları gibi uygulamalar gerçekleştiriyor. Mobil paket sistemleriyle de uygulamalarını çeşitlendiren İnform, toptan satış yapan firmalara ürün tedariğide sağlıyor.

Geniş bayi ve servis yapılanması sayesinde İnform, projeden kuruluma, işletme ve bakım-onarıma kadar tüm süreçlerde müşterilerine en iyi desteği sunuyor. İnform, kullanım ömrü 25 yıldan az olmayan Güneş Enerji Sistemlerinde 25 yıl ürün ve performans garantisi sunabilen Dünya’da ki tek firma olan LG Güneş Panellerinin Türkiye Distributörüdür. İnform, müşterilerine yüksek kalitenin yanı sıra en iyi hizmet ve uzun vadeli bir işbirliği için her türlü yedek parça, ekipman ve ürünü sürekli olarak stoğunda bulundurmaktadır.

E-Bülten Kayıt