Hampton by Hilton Çerkezköy’de UL Listeli ve FM Onaylı ETNA Yangın Pompası Tercih Edildi

Türkiye’nin önde gelen tarımsal, ticari ve sanayi merkezlerinden birisi olan Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde hayata geçirilen Hampton By Hilton Çerkezköy otelinde UL Listeli ve FM Onaylı ETNA yangın pompası tercih edilmiştir.

Hampton By Hilton Çerkezköy otel projesinde tesis edilen 500 gpm debi ve 160 psi basınç kapasiteye sahip ETNA ETN UF Serisi UL Listeli ve FM onaylı yangın pompası; tek kademeli uçtan emişli pompası ve jokey pompasının yanı sıra otomatik transfer switch özellikli koruma kontrol panosu, standart yangın pompası sistem aksesuarlarıyla eksiksiz bir set olarak teslim edilmektedir.

UL nedir?

ABD merkezli Underwriters Laboratories Inc. (UL), ürün güvenirliği konusunda standartlar hazırlayan ve bu standartlar kapsamında malzemelerin, ürünlerin, yapıların, tesislerin, proseslerin veya sistemlerin güvenirliğini test eden bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kuruluşudur.

FM nedir?

FM Approvals, FM Global’in şirketler için endüstriyel, ticari ürün ve servisleri sertifikalandıran birimidir. FM Approvals, üçüncü taraf test ve belgelendirme hizmetleri konusunda uluslararası bir liderdir. Mal hasarını önleme, ürün ve hizmetlerin ticari ve endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere en yüksek kalite, teknik bütünlük ve performans standartlarına uygun olmasını sağlar.

ETN UF Serisi Malzeme Özellikleri        

  • Pompa Gövdesi                              : GGG40 Sfero Döküm
  • Fan(çark)                                           : Bronz (CuSn10)
  • Pompa Mili                                       : AISI420 Paslanmaz Çelik
  • Sızdırmazlık                                    : Yumuşak salmastra
  • Rulman                                              : Uzun ömürlü, gresli, kapalı tip

Tasarım Özellikleri

• Pompa performans testleri, UL 448 ve FM 1319 standartlarının şartlarını sağlamaktadır.

• Ana pompa boyutları DIN 24256’ya göredir.

• Pompa flanşları ISO 7005 PN16 standardına uygun olarak tasarlanmıştır. Opsiyonel olarak ANSI/ASME B16.1 Class 300 olarak üretilebilir.

• Tek emişli olan kapalı çark, eksenel yüke karşı aşınma halkalarıyla ve dinamik olarak rulmanlar ile dengelenmiştir.

• Suyla temas eden cıvata, somun vb. elemanlar bronz veya korozyona dayanıklı malzemeden imal edilmiştir.

Yeniliklere öncülük eden ETNA, gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. 46 yılı aşan üretim ve sektör tecrübesi ile ETNA ürünleri, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor.

E-Bülten Kayıt