İklimlendirme Sektörünün Lider Fuarı “ISK-SODEX 2023”ün Satışları Başladı

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından ‘Sağlıklı İklimlendirme Çözümleri’ teması ile 25-28 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “Uluslararası ISK-SODEX 2023 Fuarı” satışları başladı. Katılımcı firmalar, stant alanları için görüşmelerine devam ediyor. 

Yaklaşık 42.000 metrekare alanda satışına başlanan ISK-SODEX 2023 Fuarı’na 850’nin üzerinde katılımcı gelmesi bekleniyor. Asya ve Kuzey Afrika Bölgesi için her zaman bir çekim alanı olan fuara, 2023 yılı için Avrupa ülkelerinden de büyük ilgi bekleniyor. Almanya, İtalya ve Fransa’dan katılımcılarını ağırlayacak olan fuarda, alternatif enerjiyle çalışabilecek ürünler, temiz ve konforlu iç hava kalitesinin oluşturulması, akıllı HVAC-R otomasyon sistemleri, daha az enerji tüketen, daha yüksek performanslı ve çok fonksiyonlu ürünler ön plana çıkacak.

İklimlendirme sektöründe, bölgesinin en büyüğü olma özelliğine sahip olan fuarda ısıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın, havuz ve güneş enerjisi sistemleri sektörlerine dair binlerce çeşit ürün ve hizmet fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Fuarın yenilenen İstanbul Fuar Merkezi’ne taşınmasıyla ise katılımcılara ve ziyaretçilere hem ulaşım açısından kolaylık sağlanması hem de daha iyi bir fuar deneyimi sunulması hedefleniyor. 

2021 yılını toplam 6.2 milyar Dolar, 2022 yılının ilk 4 ayını, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 15.2 artış ile, 2.2 milyar Dolar üzerinde ihracat ile tamamlayan iklimlendirme sektörü profesyonellerinin buluşacağı “ISK-SODEX 2023”, dünyanın her yerinden ziyaretçiler ve konusunda uzman katılımcılar arasında bilgi alışverişi yapma imkânı sunacak. Fuarda yer alacak olan Forum Alanı, Ustalar Ligi, Konferanslar ve sektörün önde gelen dernekleri ile olan iş birlikleri sayesinde iş bağlantıları kurma ve geliştirme, sektördeki yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı sağlanacak. 

T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından organize edilecek olan B2B İkili İş Görüşmeleri ile ise, sektörün ticaret hacmine büyük katkı sağlanacak. 2021 yılı İkili İş Görüşmeleri kapsamında, 53 ülkeden 300 profesyonel satın almacı, ISK-SODEX Fuarı katılımcıları ile buluştu.

İlki 1997 yılında düzenlenen ISK-SODEX Fuarı’nın 2021 yılında gerçekleşen versiyonunda, 2023 yılına kadar gerçekleştirilmek üzere 500 milyon Dolarlık ticaret hacmi yakalandı. ISK-SODEX 2021 Fuarı’nı 95 ülkeden 86 bin 217 kişi ziyaret etmişti.

E-Bülten Kayıt