İklimlendirme Sistemlerinde, “Şeffaf Termal Enerji Yönetimi”nin Adresi: Belimo

“Energy Valve™” ile “Termal Enerji Sayacı”nı bir arada sunarak, şeffaf termal enerji yönetimine olanak sağlayan Belimo, binaların ve işletmelerin iklimlendirme sistemlerinde; enerji kontrolü, enerji ölçümü ve IoT tabanlı faturalandırma imkânı sunuyor.

HVAC motorları, sensör çözümleri ve vana teknolojilerinin öncü markası Belimo, yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürdüğü patentli teknolojisi “Belimo Energy Valve™” ile “Termal Enerji Sayacı”nı birlikte sunarak, “enerji kontrolü” ve “enerji ölçümü”nü bir araya getirdi.

Şeffaf termal enerji yönetimi

Yeni teknolojileri ile şeffaf termal enerji yönetimine olanak sağlan Belimo, binaların ve işletmelerin iklimlendirme sistemlerinde; enerji kontrolü, enerji ölçümü ve IoT tabanlı faturalandırma imkânı sunuyor.

IoT tabanlı faturalama özelliği

EN1434/MID standardı tarafından onaylanan Belimo Thermal Energy Meter™, IoT tabanlı faturalama özelliği sayesinde ısıtma ve soğutma sistemlerindeki enerji tüketimini ölçüp, izleyebiliyor.

Sudaki glikol, enerji okumalarını olumsuz yönde etkiliyor ;ancak Measuring Instruments Directive (MID) tarafından onaylı Belimo Thermal Energy Meter™ patentli otomatik glikol izleme teknolojisi sayesinde, enerji ölçümü, glikolun türü veya konsantrasyonundan bağımsız olarak yapılıyor ve doğru sonuç alınması sağlanıyor.

Düşük pompalama maliyeti sağlamanın anahtarı

Isı eşanjöründe akış ve dönüş arasındaki sıcaklık dağılımını ölçmek ve kontrol etmek, mümkün olan en düşük pompalama maliyeti sağlamanın anahtarıdır. Belimo Energy Valve™’e entegre edilen delta T yöneticisi, iklimlendirmede konfor şartlarını korurken, ısı eşanjöründe düşük delta T oluşumunu önlüyor ve kullanıcının tanımladığı değerin muhafaza edilmesini sağlıyor.

Belimo Bulut üzerinden verilere erişim imkânı

Belimo Energy Valve™ ve Termal Enerji Sayacı, Power Over Ethernet ( PoE ) kullanılarak entegre edilebiliyor. PoE, cihazın bir ethernet kablosu ile enerjilendirilmesi ve verilerin aynı anda transfer edilebilmesini sağlıyor. Ayrıca kurulumu basitleştiriyor, kablolamadan doğacak hataları önlüyor ve yerel güç kaynağı ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Bir NFC arayüzü (Yakın Alan İletişimi), doğrudan bir akıllı telefon üzerinden yapılandırılabiliyor ve kolay bakım avantajı sunuyor.

Belimo Bulut’a bağlantı, garantinin iki yıl daha artırılarak yedi yıla uzatılmasını sağlıyor. Bulut üzerinde Energy Valve’in dijital bir ikizinin bulundurulması, yetkili kullanıcılara, verilere doğrudan erişim imkânı sunuyor.

E-Bülten Kayıt