İmbat Hassas Kontrollü Klima

Sistem odaları, müzeler, laboratuvarlar, pano odaları, elektrik&elektronik ekipman odaları, bilgisayar ve telekomünikasyon sistemleri gibi mahaller, insan konforundan daha farklı tasarım kriterlerine sahiptir.

İmbat hassas kontrollü klimalar, ekipman, test odaları ve telekomünikasyon sistemlerinde aşırı ısınma, bilgi kaybı, oksitlenme, kısa servis ömrü, erken hasar, yedekleme ünitesinde fiziksel hasar gibi durumları ortadan kaldırmak için gerekli olan nem ve sıcaklık değerlerini, dar toleranslar içerisinde sağlamak üzere geliştirilmiştir.

İklimlendirmede Hassas ve Sürekli Kontrol

İmbat hassas kontrollü klimalar ile ortam sıcaklığı daima, istenen değerde ve +/-%1°C’ye kadar tolerans ile ortam bağıl nem oranı ise istenen oranda ve +/-%2 RH’ye kadar tolerans ile sağlanmaktadır.

Süreklilik ve Güvenilirlik

İmbat hassas kontrollü klimalar, kullanıldıkları iç ortam şartlarında sıcaklık ve nem kontrolünü, yaz-kış, gece-gündüz sürekli, sabit, homojen ve hassas olarak sağlamak üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş yazılım ve otomasyonu ile ısıtma soğutma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonlarına sahiptir.

Hassas kontrollü klimalar, üzerindeki mikro işlemci sayesinde günlük ve haftalık olarak programlanabilir veya tam otomatik çalışma imkanı sağlar. Uzaktan kumanda ve cihaz kontrol sistemi ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, cihaz üzerinden görülebilecek veriler ile sıcaklık, nem gibi değerlere ulaşabilirken aynı zamanda filtre kirliliği, hava akışının engellenmesi ve oluşabilecek diğer arızaları gösteren sensörler görülebilmektedir. Yedekli ve eş yaşlandırmalı sistemlerle uzun ömür ve garanti sonrası düşük bakım maliyeti sağlanabilmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-10-1024x317.png

Master–Slave cihaz yönetimi ile elektrik kesintisi, alarm vb. nedenlerle ağ bağlantısının kesilmesi durumunda sistemin kesintisiz çalışması sağlanır.

İmbat hassas kontrollü klimaların servis kapaklarının tamamı öndedir. Bu sayede önden müdahale ile servis ve bakımda kolaylık sağlanır.

Geniş Kapasite Aralığı, Yüksek Verim

6-150 kW kapasite aralığında üretilen cihazlarımız standart olarak EC plug fanlar, asimetrik soğutma, IDV teknolojisin sahip scroll kompresörler ve yüksüz kalkış özelliği ile yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Birden çok kompresörlü cihazlarımızda asimetrik soğutma uygulaması iki farklı kapasitedeki kompresörü üç farklı kademede çalıştırarak gereksiz enerji harcamasını önleme özelliğindedir. Cihazlar opsiyonel olarak inverter kompresörler ile üretilmektedir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hava-akis-sekilleri-sogutma-sekilleri-kondenser-tipleri-939x1024.jpg

Standart olarak EC fanlı üretilen  üstün enerji tasarrufu sağlayabilen cihazlarımız aynı zamanda yüksek duyulur ısı oranı ile mahalin ihtiyacı olan her türlü iklimlendirme gereksinimi karşılamakta ve işletmeciye minimum işletim masrafı sağlamaktadır. Ozon tüketim katsayısı sıfır olan çevre dostu R-410A ve R-407C soğutucu akışkan opsiyonlu cihazlarımızın kondenserleri de hava veya ihtiyaca göre su ile soğutulabilmektedir.

Müşteri ve mahal ihtiyacına göre farklı farklı tasarlanan ve alttan, alından veya üstten üfleme yapılabilen ürünlerimizde dış hava koşullarına göre %100 taze hava ile free cooling de yapılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır. Düşük dış hava koşullarına uygun olabilen modellerimizle -45°C’de bile istenen mahal şartlarına ulaşılabilmektedir.

Direkt free cooling uygulamasında %0-%100 arasında dış hava kullanılarak, indirekt free cooling uygulamasında ise dış hava ile soğutulan su kullanılarak minimum enerji harcaması sağlanmaktadır.

İmbat hassas kontrollü klimaların standart özellikleri:

 • EC fan (değişken hava debisi)
 • Elektronik genleşme valfi
 • Yüksek Duyulur ısı oranı (0,9-1)
 • Asimetrik soğutma
 • Buharlı nemlendirme
 • Sıcaklık ve nem hassasiyeti (+/- 1°C Kt, +/-%2 RH)
 • DX modeller
 • Elektronik kontrol paneli, uzaktan kontrol
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-11-1024x104.png

İmbat hassas kontrollü klimaların opsiyonel özellikleri:

 • İnvertör scroll kompresör
 • İki kademeli(G4+F7) filtrasyon
 • Su soğutmalı kondenserli modeller
 • Soğuk su bataryalı modeller
 • Çift akışkanlı (Soğuk sulu bataryalı modeller+DX) modeller
 • Uzaktan kumanda ve bina yönetim sistemine bağlanabilme
 • IoT destekli uzaktan izleme ve control
 • Düşük dış hava sıcaklığına (-45°C’ye kadar) uygun modeller
 • Özel projeler uygun tasarım

İmbat hassas kontrollü klimalar, maksimum enerji verimliliği sağlamak üzere geliştirilmiştir. Evaporatörde ve kondenserde yüksek ısı transfer yüzey alanı standart olarak uygulanmaktadır.

E-Bülten Kayıt