Islak Rotorlu Sirkülasyon Pompalarında Enerji Verimliliği ve Konfor ETNA ECP Serisinde

ETNA ECP serisi ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompaları, Avrupa Birliği çevreye duyarlı tasarım (Ecodesign (ErP 2009/125/EC)) direktifine uygun olup, konfor ve enerji verimliliğini bir arada sunuyor.

Geliştirilmiş hidrolik tasarıma sahip olan ETNA ECP serisi ıslak rotorlu frekans kontrollü sirkülasyon pompaları, konutsal ısıtma sistemlerindeki sıcak suyun çevriminde kullanıma uygun olup bronz, paslanmaz gövde alternatifine de sahiptir.

Ürün üzerine entegre frekans kontrol sürücüsü aracılığıyla ΔP-V (fark basınç değişken) ve ΔP-C (fark basınç sabit) çalışma modları ile sistem talebine uygun debi ve basınç değişkenliği veya sabit basınç sağlamaktadır. ECP serisi sirkülasyon pompaları; gece modu ve sabit devirde çalıştırma seçeneklerine de sahip olup, değişken debi-basıncın sağladığı avantajla elektrik giderlerini minimize etmekte, sessiz çalışma ve uzun ömür imkanı sağlar.

Teknik Özellikler 
Maksimum Debi10 m3/h
Maksimum basınç12 mSS
Bağlantı ÇapıDişli Bağlantı, Rp 2″ – 1 1/4″
Elektrik Besleme220V-50Hz (Monofaze)
Motor Gücü220 Watt
Enerji Verimliliği (EEI)EEI < 0.23
  
Malzeme Özellikleri 
Pompa Gövdesi: Döküm / Paslanmaz / Bronz
Çark (fan): PES (Yüksek ısıya danayımlı termoplastik)
Pompa mili: Seramik
Paslanmaz Kılıf: AISI304

• Akışkan Niteliği: Temiz, katı partikül içermeyen, agresif olmayan, kristalize olmayan, kimyasal olarak nötr sudur. Sirkülasyon devresi suyuna katılabilecek maksimum glikol oranı %30’dur.

Yeniliklere öncülük eden ETNA, gelişmiş pompa özelliklerini ileri teknoloji ile buluşturarak kaliteli, güvenilir, çevreye duyarlı ve düşük işletme maliyetli ürünlerini sektörün ve son kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. 47 yılı aşan üretim ve sektör tecrübesi ile ETNA ürünleri, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde tercih ediliyor ve güvenle kullanılıyor.

E-Bülten Kayıt