Kojenerasyon Derneğinin Yeni Yönetimi Belli Oldu

Türkiye’nin ilk ‘enerji derneği olan’ Türkiye Kojenerasyon Derneği’nin 11. Olağan Genel Kurulu, 16 Haziran 2021 tarihinde İTÜ Maçka Tesisleri’nde yapıldı. Genel Kurul’da ENERKO Genel Müdürü Yavuz Aydın yeniden başkan seçildi.

Çok yüksek katılımla gerçekleşen genel kurulda, FinnTürker Genel Müdürü Emre Arıcan ve Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Dernek yönetiminde ‘ilk kadın’

Söz konusu genel kurulu diğer kurullardan ayıran en önemli unsur, 23 yıllık dernek tarihinde Yönetim Kurulu’nda ilk kez bir kadın üyeye de yer verilmiş olması oldu. Derneğin 11. Olağan Genel Kurulu’nun ‘Divan Başkanlığı’nı da üstlenen Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel, yalnızca Yönetim Kurulu’na seçilmekle kalmadı; derneğin ‘Başkan Yardımcısı’ olarak da görevlendirildi.

“Kadın üye sayısını artırmak öncelikli hedeflerimiz arasında”

Genel Kurul’da alınan kararla, derneğin gelecek hedefleri arasında kadın üye sayısının artırılması ve yönetim içerisinde çoğunluk olarak kadın üyelerin yer almaları konusu birincil hedefler arasında yer aldı. Türkiye Kojenerasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Aydın, sektörün ilerlemesi yönünde yaptıkları çalışmaları bundan sonra da yoğunlaştırarak devam ettireceklerini belirtirken özellikle ‘enerji sektöründe ve özellikle kojenerasyon alanında kadın profesyonel varlığını artırmak’ amacıyla çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Yeni Yönetim

Türkiye Kojenerasyon Derneği 2021-2022 Faaliyet Dönemi’nin Yeni Yönetim Kurulu şu şekilde belirlendi:

Yavuz Aydın, Enerko Yönetim Kurulu Başkanı
Feraye Gürel, Sektörel Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
Emre Arıcan, FinnTürker Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
Süha Işıklı, Siemens Enerji Yönetim Kurulu Üyesi
Merve Öztunç, Baker Hughes Yönetim Kurulu Üyesi
Sabri Çakmak, Hayat Kimya Yönetim Kurulu Üyesi
Ali Kındap, Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Üyesi
Coşkun Özalp, İltekno Yönetim Kurulu Üyesi
Ömer Özdemir, Ülke Enerji Yönetim Kurulu Üyesi
Atay Arpacıoğulları, Tres Enerji Yönetim Kurulu Üyesi.

E-Bülten Kayıt