KSB, Kendi Markası ile UL Listeli – FM Onaylı Yangın Pompası Üretimine Başladı

150 yıllık üretim tecrübesi ve uzman satış kadrosu ile birçok markette verdiği hizmetlerini aralıksız sürdüren KSB, yangınla mücadelede de farkını ortaya koymaya devam ediyor.

KSB’nin kendi markası ile üretimine başladığı yüksek verimli UL listeli ve/veya FM onaylı pompaları, diğer tüm marketlerde olduğu gibi, yangınla mücadelede de sektörün taleplerini fazlası ile karşılayıp, hedeflerinde öncü adımlarla ilerlerken sektöre yeni ürünlerle katkı sağlama konusunda bir ilke daha imza atıyor.

KSB Türkiye, FM Global Organizasyonu tarafından FM Packager’lık için talep edilen teknik yeterlilik ve yetkinlik anlamında ihtiyaç duyulan tüm gerekli koşulları yerine getirerek, Mart 2021’de KSB Ankara fabrikasında yapılan FM denetimini başarı ile tamamlayarak, FM Organizasyonu tarafından verilen FM Packager sertifikasını almıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Yangından Korunma Birliği olan NFPA tarafından belirlenen NFPA20 standardı ile FM1311  standardına uygun olarak KSB’nin Almanya fabrikasında üretilen ve test edilen, yatay uçtan emişli ve yatay ayrılabilir gövdeli pompalarına ait sertifikasyon süreçlerini tamamlayarak üretimine başlamıştır. Ayrıca KSB’nin yangınla mücadele pompa sistemleri, bu alanda gerekli tüm uluslararası standartları karşılamaktadır.

KSB, yangın sistemleri başlığı altında ana yangın pompası olarak 2 farklı pompa tipi kullanmaktadır. Yatay milli uçtan emişli (Etanorm FXM serisi) ve yatay milli ayrılabilir gövdeli (Omega FXF serisi) olarak sınıflandırılan bu pompalar, kullanıcıların talebine göre elektrik veya dizel motor tahrikli olarak üretilmektedir.

KSB Almanya yönetiminin onayı doğrultusunda ülkemizde yapılan üretim ve Ar-Ge yatırımları Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmiş olup, KSB Türkiye ülke içindeki bu yatırımlarını sürdürerek Türkiye’de ürettiği ürünleri Dünyanın birçok bölgesine ihraç ederek ülkemizin ihracatına katkı sağlamaya devam etmektedir.

E-Bülten Kayıt