Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, Masdaf Yaz Dönemi Stajyerleri ile Buluştu

Yarım asırdır Türkiye pompa sektörünün öncü şirketi olan Masdaf, staj programları ile hem geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlıyor hem de şirketin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirliyor.

11 Ağustos’ta Masdaf Tuzla fabrikasında ki yaz dönemi stajyerleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, onların kariyer hayatına ışık tutacak tavsiyelerde bulundu.

Pompa sektörünün öncü sanayi kuruluşlarından Masdaf, Tuzla ve Düzce fabrikalarında üniversite öğrencilerine sağladığı staj olanaklarıyla hem geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlıyor hem de şirketin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyor.

Uygulamalı eğitim programı ve mentorluk imkânı

Masdaf, düzenlediği staj programları ile uygulamalı eğitim programı ve mentorluk imkânı sunuyor.

11 Ağustos’ta Masdaf Tuzla fabrikasında ki yaz dönemi stajyerleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, gençler ile sohbet etti. İş hayatında başarıya ulaşmak ve fark yaratmak için yapılması gerekenler konusunda önemli bilgiler paylaşan Denizhan Polatoğlu, staj programlarının iş hayatına atılan ilk ve en önemli adım olduğunu belirterek, öğrencilerin staj süresince edindikleri deneyim ile kariyerlerine yön verebileceklerini söyledi.

“Sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz”

Denizhan Polatoğlu konuşmasında, iklim kriziyle birlikte sanayinin ana odak noktası haline gelen; verimlilik ve dijital dönüşüm konularına da dikkat çekti:

“Masdaf olarak, “Masdaf Dünya’ya İyi Gelecek” mottosuyla sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz. Bu kapsamda tüm süreçlerimizi verimlilik esasına göre yönetiyor ve geliştirdiğimiz tüm ürünlerde de verimliliğe odaklanıyoruz.

Su yönetiminde doğru teknolojiler kullanarak; endüstride, şebekelerde, binalarda, işletmelerde ve tarımda yaşanan su israfının önüne geçmek mümkün. Su kaynaklarının etkin yönetimi ile sudan yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf sağlayabiliriz. Suyun doğru yönetilmesi yalnızca su tasarrufu anlamına gelmiyor, enerjinin de verimli kullanılması anlamına geliyor. Çünkü dünyadaki elektrikli motorların sarf ettiği enerjinin yüzde 22’si pompalar tarafından tüketiliyor. Bu nedenlerden dolayı Masdaf’ın tüm faaliyetlerinde bu iki temel öğeye odaklanıyoruz.

“Dijital dönüşümü, şirket geneline yayarak, yaşatmayı hedefliyoruz”

Masdaf’ın sürdürülebilir yarınlar için odaklandığı bir diğer konu ise dijitalleşme. AR-GE’den lojistiğe kadar tüm süreçlerimizde faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeyi misyon edindik. Dijital dönüşümü, şirket geneline yayarak, yaşatmayı hedefliyoruz. Üretim altyapımızı, sanayinin dönüşümü yani Endüstri 4.0 anlayışına uygun olacak şekilde geliştiriyoruz. Tüm bu çalışmalarımız ve yatırımlarımızla 2030 yılı itibarıyla faaliyetlerimizden kaynaklanan karbon salınımını, 2023 yılına göre yüzde 30 azaltmayı, 2050’de ise karbon nötr olmayı hedefliyoruz.

“Yarınlarımıza sizler yön vereceksiniz”

Geleceğin profesyonellerini yani sizleri, bugünden bilinçlendirerek, farkındalık oluşturmak biz sanayicilerin sorumluluğunda; çünkü yarınlarımıza sizler yön vereceksiniz. Bu nedenle Masdaf’ta ki stajınız süresince öğrendikleriniz yalnızca kişisel gelişiminiz için değil, sürdürülebilir yarınlar için de oldukça kıymetli” şeklinde konuştu.

Gençlerin iş hayatıyla ilgili kendisine yönelttiği soruları da içtenlikle yanıtlayan Denizhan Polatoğlu, onların kişisel gelişimine ve kariyer hayatına ışık tutacak tavsiyelerde bulundu. Toplantıya katılan stajyerler ise Masdaf’ta staj yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

E-Bülten Kayıt