Sağlıklı Bir Gelecek İçin Sağlıklı Bir Çevre!

“Birleşmiş Milletler’in çevrenin korunmasına yönelik farkındalık yaratmak ve insanları harekete geçirmek amacıyla başlattığı 5 Haziran Dünya Çevre Günü, 47 yıldır farklı temalarla gündem yaratıyor. Bu tarih sadece bir anımsama, yaşadığımız dünyanın ekosistemini korumak ise sürekli olmalı.”

GF Hakan Plastik, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle hazırladığı mesajda çevrenin ve bitkisiyle, hayvanıyla, sularıyla ekosistemi korumanın sürekliliği üzerine vurgu yaptı. 

BM’nin 17 Küresel İlkesinden altı amaç çerçevesinde çalışmalarına yön veren GF Boru Sistemleri’nin bünyesinde bulunan GF Hakan Plastik, bu ilkeler doğrultusunda çalışmalarını şekillendirdiklerini belirterek “Sağlıklı bir gelecek için sağlıklı bir çevre” üzerinde durdu.

Örneğin bu ilkelerden Sorumlu Tüketim ve Üretim ile ürün tasarımından üretimine kadar detaylı çalışmalar yapıldığını belirten yetkililer, kaynakların doğru ve verimli kullanımı ile sistemin dengesinin korunmasına katkı sağlanabileceğine değindiler:

“Ürünlerimizi geliştirirken ürünün karbon ayak izi, ham madde tedariği, boru ve ek parçaların üretimi ve ürünlerin teslimata hazır haline gelmesine kadar geçen döngüyü göz önünde bulunduruyoruz. Çevreye olan olası olumsuz etkinin minimize edilmesi için prosesler sürekli olarak optimize ediliyor.

Bünyesinde bulunduğumuz GF Boru Sistemleri, enerji verimliliğini destekleyen çalışmalarında geri dönüştürülebilir malzeme kullanımı, geri dönüştürülebilir ürün geliştirme, vb. konularının yanı sıra yerel üretimi destekleyen çalışmalara da öncelik veriyor. Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerimize bu öncelikler entegre edilmiş durumda. Geçtiğimiz yıl yaptığımız düzenlemelerle yaklaşık %15 seviyesinde kaybın önüne geçmiş olduk.

Biliyoruz ki dünyamızın sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürebilmesi, yaşanabilir, sağlıklı bir gelecek demek. Kaynaklarımızı bozmadan, elimizdeki değerlerin farkında olarak ve doğru kullanarak sistemi koruyabiliriz.

5 Haziran tarihi sadece bir anımsama, yaşadığımız dünyanın ekosistemini korumak ise sürekli olmalı.

E-Bülten Kayıt